Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dėl polaidžio vandens kai kurie rajonai skelbia ekstremalią padėtį, ruošiamasi ledų sprogdinimui

Potvynis Kaune
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Potvynis Kaune
Šaltinis: 15min
0
A A

Smarkiai kylantis polaidžio vanduo potvynio grėsmę kelia visoje Lietuvoje. Kai kurie šalies rajonai dėl susidariusios padėties jau paskelbė ekstremalią situaciją. Tauragės rajone ruošiamasi sprogdinti ledą.

Kaip informuoja Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, per praėjusią parą vien ugniagesiai gavo 70 iškvietimų, susijusių su polaidžio vandens keliamomis problemomis. Dažniausiai ugniagesiai skubėjo siurbti vandens iš namų rūsių ar tvindomų kiemų. Tokių iškvietimų sulaukta beveik visuose šalies rajonuose.

Sudėtingiausia situacija sekmadienį buvo susidariusi Joniškių ir Tauragės rajonuose. Joniškio rajono savivaldybės ekstremalių situacijų valdymo centras jau paskelbė ekstremalią situaciją. Pasak gelbėtojų, polaidžio vanduo Melioratorių gatvėje užliejo gyvenamųjų namų kvartalą. Čia buvo pastebėtas staigus vandens kilimas daugiabučio gyvenamo namo rūsyje.

Gelbėtojams atvykus į įvykio vietą ir atlikus žvalgybą nustatyta, kad vanduo išplito į aplinkinių daugiabučių gyvenamųjų namų kvartalą, užpylė šių namų rūsius, didelė vandens srovė užtvindė gretimas gatves, patvino nuotekų valymo įrenginių siurblinė. Kilo pavojus šalia Purvės upelio esantiems individualiems namams.

Ugniagesiai informuoja, kad apsemta apie keturis hektarus gyvenamosios teritorijos.

Likviduoti stichijos pasekmių į Joniškį iš Šiaulių buvo iškviesta sunkioji technika vandens pralaidoms platinti.

Į Melioratorių gatvę taip pat buvo vežami maišai su smėliu, statomos užtvaros prie elektros pastotės. Apie nukentėjusius žmones informacijos kol kas negauta.

Bus sprogdinami ledai

Neką lengvesnė situacija susidarė ir Tauragės rajone, Pagramančio kaime. Dar iš pat ryto čia po tiltu susidarė ledų sangrūda ir dėl to pakilo vanduo, kuris užliejo tris sodybas, pagrindinę gatvę, automobilius.

Ugniagesiai teigia, kad iš pradžių gelbėjimo darbai nebuvo atliekami, nes žmonėms pavojaus nebuvo.

Vakare ugniagesiai pranešė, kad iš Pagramančio gyventojų buvo gautas pagalbos prašymas patekti į savo namus potvynio užlietoje teritorijoje.

Nuvykusios pajėgos pasiliko budėti iki ryto, nes vandens lygis užlietoje teritorijoje kinta. Ugniagesiai teigia, kad jų pagalbos dar gali prireikti ir kitiems kaimo gyventojams.

Kaip 15min.lt informavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovas Vladas Rakštelis, jau priimtas sprendimas ledų sangrūdą ties Pagramančio kaimu išsprogdinti.

„Kaip techniškai tai bus atliekama, kol kas neaišku. Tačiau ledus ten reikia pravalyti“, – sakė V.Rakštelis.

Laukiama, kad sprendimas sprogdinti ledus bus priimtas ir Kauno rajone, kur irgi paskelbta ekstremali situacija. Dėl smarkiai pakilusio vandens lygio čia teko evakuoti gyventojus.

Iš apsemtos teritorijos evakuotas sužeistas žmogus

Jonavos rajone ugniagesiai iš apsemtos teritorijos evakavo sužalotą žmogų. Pasak gelbėtojų, incidentas sekmadienio vakarą įvyko Salupių kaime. Polaidžio vanduo čia apsėmė pastatus, žmonės pradėjo šauktis pagalbos.

Į įvykio vietą atvykę gelbėtojai gavo pranešimą, kad apsemtoje teritorijoje yra nukentėjęs žmogus. Valtimi iš namų buvo evakuoti keturi žmonės. Vienas galvą susižalojęs pilietis perduotas Jonavos greitosios pagalbos medikams.

Sekmadienio popietę Pasvalio rajone, Joniškėlio miestelyje, Vytauto gatvėje, vanduo apsėmė gimnaziją. Gelbėtojus iškvietė Joniškėlio seniūnas. Jis ugniagesiams pranešė, kad apsemtas G.Petkevičaitės-Bitės gimnazijos šiluminis mazgas ir valgykla.

Atvykus ugniagesiams buvo apsemtos gimnazijos rūsyje esančios pagalbinės patalpos ir valgykla. Gelbėtojai vandenį išsiurbė, taip pat pravalė du lietaus kanalizacijos šulinius, esančius gimnazijos teritorijoje.

Mokyklos pastatas buvo semiamas ir Kupiškio rajone, Juodpėnų kaime. Ugniagesiai gavo pranešimą, kad buvusios mokyklos rūsyje įrengtoje katilinėje dėl besikaupiančio vandens gali išsilieti naftos produktai (3 rezervuarai po 1,5 t). 

Vanduo iš rūsio išpumpuotas, taip pat užtaisytas drenažo vamzdis, pro kurį tekėjo vanduo į patalpą. Buvusioje mokykloje šiuo metu įsikūrę Juodpėnų kultūros namai ir bendruomenės namai.

Raseinių rajone, Gruzdiškės kaime, vanduo užliejo pradinės mokyklos rūsį. Gelbėtojams atvykus į incidento vietą, vanduo rūsyje buvo pakilęs iki durų rankenų. Gelbėtojai vandenį išsiurbė.

Iš Kaišiadorių rajono, Vilkiškių kaimo, buvo gautas pranešimas, kad vanduo semia ūkinį pastatą, kuriame  sukrautas didelis kiekis mineralinių trąšų. Vanduo išpumpuotas.

Utenos rajone, Joneliškio kaime, vanduo sėmė dviejų daugiabučių namų rūsius, kuriuose įrengtos krosnys. Vanduo išpumpuotas.

Šalčininkuose, Dainavos gatvėje, ištirpus sniegui ir pradėjus lyti vanduo iš laukų plūstelėjo prie Dainavos gatvės važiuojamosios dalies, pradėti tvindyti gyvenamieji namai.

Temos Vanduo, Potvynis
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min