Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dėl PSD mokesčio opozicija sieks KT išaiškinimo (papildyta 14.56 val.)

Nagrinėjama LEO LT byla
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr. / Konstitucinis Teismas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Antradienį Seime turėtų būti svarstomas parlamento opozicinių frakcijų narių parengtas įstatymo nutarimas dėl kreipimosi į Konstitucinį Teismą (KT), kad šis išaiškintų, ar privalomojo sveikatos draudimo (PSD) mokestis neprieštarauja aukščiausiajam šalies įstatymui.

Nutarimo projektą „Dėl kreipimosi į Lietuvos Respublikos Konstitucinį Teismą (KT) su prašymu ištirti, ar kai kurios Lietuvos Respublikos Sveikatos draudimo įstatymo nuostatos neprieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijai“ pasirašė trys parlamentarai: „tvarkietis“ Petras Gražulis, „darbietis“ Vydas Gedvilas ir socialdemokratas Vytenis Andriukaitis.

V.Andriukaitis pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje vylėsi, jog pavyks surinkti bent 45 parašus, kad nutarimas būtų įtrauktas į Seimo darbotvarkę.

Parlamentaras teigė, kad jam kelia abejonių, ar įstatymas nesikerta su Konstitucijos 53 straipsniu, kuriame numatoma, kad valstybė rūpinasi žmonių sveikata ir laiduoja medicinos pagalbą bei paslaugas žmogui susirgus, o įstatymas nustato piliečiams nemokamos medicinos pagalbos valstybinėse gydymo įstaigose teikimo tvarką.

„Lietuvos žmonėms jokiu būdu negali būti užkrauta našta dėl nemokamos medicinos pagalbos valstybinėse įstaigose. Todėl siūlome kreiptis į Konstitucinį Teismą, kad jis padėtų tašką šioje sudėtingoje situacijoje, išaiškintų, kur žmonės privalo mokėti, o kur neprivalo mokėti už sveikatos pagalbą valstybinėse gydymo įstaigose“, – sakė V.Andriukaitis.

Parlamentarai tikisi, kad KT išaiškins, ar įstatymo nuostata, jog asmenys, kurie nėra draudžiami valstybės lėšomis arba už kuriuos nemoka draudėjai, „kas mėnesį moka už save 9 procentų minimaliosios mėnesinės algos, galiojančios mėnesio, už kurį mokama įmoka, paskutinę dieną, dydžio privalomojo sveikatos draudimo įmokas“, neprieštarauja konstituciniam teisinės valstybės principui.

Papildyta 14.56 val.: Komentuodamas tokius opozicijos veiksmus premjeras Andrius Kubilius pasiūlė socialdemokratui V.Andriukaičiui „pailsėti ir tiek daug kreipimųsi į KT nerašyti“.

„V.Andriukaitis labai gerai žino, kad jeigu Seimas priima sprendimą kreiptis į KT, tai yra sustabdomas įstatymų galiojimas, o jis siūlo tokius kreipimusis, kuriuos priėmus būtų sustabdomi tokie įstatymai, kurių sustabdymas reikštų kelių šimtų milijonų litų spragos atsiradimą biudžete“, – sakė premjeras.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min