Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dėl PSD mokesčio opozicija sieks KT išaiškinimo (papildyta 14.56 val.)

Nagrinėjama LEO LT byla
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr. / Konstitucinis Teismas
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį Seime turėtų būti svarstomas parlamento opozicinių frakcijų narių parengtas įstatymo nutarimas dėl kreipimosi į Konstitucinį Teismą (KT), kad šis išaiškintų, ar privalomojo sveikatos draudimo (PSD) mokestis neprieštarauja aukščiausiajam šalies įstatymui.

Nutarimo projektą „Dėl kreipimosi į Lietuvos Respublikos Konstitucinį Teismą (KT) su prašymu ištirti, ar kai kurios Lietuvos Respublikos Sveikatos draudimo įstatymo nuostatos neprieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijai“ pasirašė trys parlamentarai: „tvarkietis“ Petras Gražulis, „darbietis“ Vydas Gedvilas ir socialdemokratas Vytenis Andriukaitis.

V.Andriukaitis pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje vylėsi, jog pavyks surinkti bent 45 parašus, kad nutarimas būtų įtrauktas į Seimo darbotvarkę.

Parlamentaras teigė, kad jam kelia abejonių, ar įstatymas nesikerta su Konstitucijos 53 straipsniu, kuriame numatoma, kad valstybė rūpinasi žmonių sveikata ir laiduoja medicinos pagalbą bei paslaugas žmogui susirgus, o įstatymas nustato piliečiams nemokamos medicinos pagalbos valstybinėse gydymo įstaigose teikimo tvarką.

„Lietuvos žmonėms jokiu būdu negali būti užkrauta našta dėl nemokamos medicinos pagalbos valstybinėse įstaigose. Todėl siūlome kreiptis į Konstitucinį Teismą, kad jis padėtų tašką šioje sudėtingoje situacijoje, išaiškintų, kur žmonės privalo mokėti, o kur neprivalo mokėti už sveikatos pagalbą valstybinėse gydymo įstaigose“, – sakė V.Andriukaitis.

Parlamentarai tikisi, kad KT išaiškins, ar įstatymo nuostata, jog asmenys, kurie nėra draudžiami valstybės lėšomis arba už kuriuos nemoka draudėjai, „kas mėnesį moka už save 9 procentų minimaliosios mėnesinės algos, galiojančios mėnesio, už kurį mokama įmoka, paskutinę dieną, dydžio privalomojo sveikatos draudimo įmokas“, neprieštarauja konstituciniam teisinės valstybės principui.

Papildyta 14.56 val.: Komentuodamas tokius opozicijos veiksmus premjeras Andrius Kubilius pasiūlė socialdemokratui V.Andriukaičiui „pailsėti ir tiek daug kreipimųsi į KT nerašyti“.

„V.Andriukaitis labai gerai žino, kad jeigu Seimas priima sprendimą kreiptis į KT, tai yra sustabdomas įstatymų galiojimas, o jis siūlo tokius kreipimusis, kuriuos priėmus būtų sustabdomi tokie įstatymai, kurių sustabdymas reikštų kelių šimtų milijonų litų spragos atsiradimą biudžete“, – sakė premjeras.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min