Dabar populiaru
Publikuota: 2015 rugsėjo 17d. 12:58

Dėl psichologinių problemų Klaipėdoje į specialistus kreipėsi du šauktiniai

Klaipėdoje prisiekė pirmieji savanoriai
Alfredo Pliadžio nuotr. / Klaipėdoje prisiekė pirmieji savanoriai

Iš privalomąją karo tarnybą šiemet jau pradėjusių 500 šauktinių du asmenys kreipėsi į psichologus dėl problemų. Kaip informavo Krašto apsaugos minsterija (KAM), du kariai Klaipėdos Dragūnų batalione dėl psichologinių nusiskundimų buvo nukreipti pas specialistus civilinėse sveikatos priežiūros įstaigose.

Psichologams rekomendavus, vieno kario tarnyba buvo laikinai sustabdyta, jis buvo nedelsiant nukreiptas nuodugniam ištyrimui į specializuotas civilines sveikatos priežiūros įstaigas. KAM skelbia, kad gavus specialistų išvadas bus sprendžiama dėl jo tinkamumo tęsti tarnybą. Pasak karo psichologų, į juos kreipęsis karys tarnybos sąlygomis nesiskundė.

Lietuvos kariuomenės karių ir civilių bendradarbiavimo specialistė Jurga Vaškevičienė BNS informavo, kad priešingai nei ketvirtadienį skelbta žiniasklaidoje, minėtas karys nebandė žudytis.

„Karių nuotaikos, motyvacija yra gera. Matyt, tiesiog yra du silpnesni vaikinai“, – sakė ji.

Specialistė vėliau papildė, jog į ligoninę buvo paguldyti abu kariai, vienas jų išleistas ir laukia karo medikų ekspertizės dėl tinkamumo tęsti tarnybą, kitas vis dar hospitalizuotas.

KAM nuotr./LDK Butigeidžio dragūnų bataliono savanoriai
KAM nuotr./LDK Butigeidžio dragūnų bataliono savanoriai

Bataliono vadas majoras Viktoras Bagdonas pabrėžė, kad bendrai tarp šauktinių vyrauja palanki psichologinė atmosfera, šauktinių karių motyvacija aukšta, kariai nusiteikę tarnybai.  Bataliono vadovybė, personalas nuolat bendrauja su kariais, aiškindamiesi jų poreikius, lūkesčius ir yra pasirengę spręsti galimas problemas, nurodo ministerija.

Pakitusi aplinka, griežta dienotvarkė ir tvarka, su tarnybos sąlygomis susiję apribojimai ir fizinis krūvis, ypač pirmuoju laiku, natūraliai didina stresą, gali sukelti tam tikras psichologines reakcijas, – D.Kliminskas.

„Pakitusi aplinka, griežta dienotvarkė ir tvarka, su tarnybos sąlygomis susiję apribojimai ir fizinis krūvis, ypač pirmuoju laiku, natūraliai didina stresą, gali sukelti tam tikras psichologines reakcijas.

Psichologinis stresas – tai kario tarnybos kasdienybė.

Būtent todėl batalione kaip ir daugelyje dalinių nuolat budi karo psichologai, galintys suteikti psichologinę pagalbą, pakonsultuoti,“ – ministerijos pranešime cituojamas karo psichologas kapitonas Dariaus Kliminskas.

Dragūnų batalione nuolatos budi nuo vieno iki dviejų karo psichologų. Visi kariai informuoti apie galimybes ir skatinami prireikus kreiptis į psichologus. Kariams taip pat skirta nemokama, visą parą veikianti, psichologinės pagalbos telefono linija.

Nuo rugpjūčio 24 dienos tarnybą Lietuvos didžiojo kunigaikščio Dragūnų batalione pradėjo apie 500 savo noru atlikti devynių mėnesių nuolatinę privalomąją tarnybą pasirinkusių karių. Tai yra pirmieji šauktiniai, jie tarnybą pasirinko savo noru.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min