2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2018 04 09

Dėl R.Juknevičienės retorikos R.Karbauskis grasina kreiptis į NATO generalinį sekretorių

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis pirmadienį pranešė besikreipiantis į Valstybės saugumo departamentą (VSD) „dėl Seimo narės konservatorės Rasos Juknevičienės viešų pasisakymų, neva Ramūnas Karbauskis yra Rusijos agentas“.
Ramūnas Karbauskis
Ramūnas Karbauskis / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

R.Karbauskis, rašydamas frakcijos vardu, teigia prašantis VSD įvertinti NATO Parlamentinės Asamblėjos prezidentės R.Juknevičienės pasisakymus, kuriais ji LVŽS esą įvardija „prorusiška, kaltina darbu Rusijai, o šios valdančiosios partijos vadovus vadina Kremliaus agentais“.

R.Karbauskio nuomone, „tokios informacijos skleidimu, o tai daro konservatoriai, galimai yra suinteresuoti NATO ir Lietuvos priešai, kuriems nestabili politinė padėtis Lietuvoje yra naudinga“.

„Tokiais – tikrovės neatitinkančiais – R.Juknevičienės pasisakymais valstybėje kuriama nepasitikėjimo ir nestabilumo atmosfera, platinama dezinformacija, kurstoma neapykanta“, – pranešime žiniasklaidai cituojamas Seimo Kultūros komiteto pirmininkas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Rasa Juknevičienė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Rasa Juknevičienė

Pranešime R.Karbauskis taip pat pabrėžia, kad R.Juknevičienė nepaiso „LVŽS indėlio į Lietuvos krašto apsaugą ir nuoseklų įsipareigojimų NATO vykdymą“, „užimdama aukštas tarptautines pareigas, neatsakingai skelbia tiesos neatitinkančią informaciją“.

Seimo narės retoriką R.Karbauskis vadina „šmeižto, nukreipto prieš LVŽS ir jos lyderį, kampanija“. Tikina, kad jei „ji tęsis“, LVŽS frakcija svarstys galimybę apie NATO Parlamentinės Asamblėjos prezidentės veiksmus, kurie esą neatitinka aukštų NATO taikomų elgesio etikos standartų, informuoti tiek NATO Parlamentinę Asamblėją, tiek NATO generalinį sekretorių Jensą Stoltenbergą.

Prieš dvi savaites visuomeninio transliuotojo laidai „Dėmesio centre“ R.Juknevičienė, kalbėdama apie R.Karbauskiui priklausančio „Agrokoncerno“ prekybą trąšomis ir žemės ūkio produkciją, sakė: „Niekas manęs neįtikins, kad tai yra daroma vien todėl, nes kažkas čia nori daryti verslą. Nesu tikra dėl tos „dienos X“, kai tokie žmonės, gaunantys dideles pajamas iš Rusijos, stovės Lietuvos ar ne jos pusėje. Nes matau visą iki tol veikimą, kuris buvo remiant Rusijos projektus – referendumą dėl stojimo į NATO 2002 metais, pasisakymus prieš ES, „Chevron“ išvarymą, referendumą dėl žemės pardavimo užsieniečiams organizavimą.“

Valstybės saugumo departamentas (VSD) ir Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos (AOTD) neseniai paskelbė kasmetinį grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą. Jame pabrėžiama ne tik karinė, bet ir žvalgybinė, kibernetinė bei kitokio pobūdžio Rusijos grėsmė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie 15min