Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dėl reformos iš tarnybos atleisti kariai ruošia skundą teismui

Birutės bataliono kariai dalyvavo taktinėse lauko pratybose.
Romo Albaičio / KAM nuotr. / Dėl sunkmečio šiemet pirmą kartą kariuomenė nepakvietė įsidarbinti dvylikos karo akademiją baigusių karininkų.
Šaltinis: BNS
0
A A

Reformuojant Karo prievolės administravimo tarnyba (KPAT) kai kurie iš krašto apsaugos sistemos atleisti kariškiai baigia paruošti dokumentus teismui ir skųsti krašto apsaugos ministrės Rasos Juknevičienės sprendimą.

Vykdant KPAT reformą nuspręsta atleisti 47 kariškius, 10 jau atleista, kiti bus išleisti į atsargą grįžę iš atostogų, nors kai kurių karių tarnybos sutartys dar nėra pasibaigusios, pranešė LNK „Žinios“.

„Šiandien yra formuojamas (skundas – BNS) teismui, Vilniaus apygardos administraciniam teismui ir šiandien realiai yra jau apie 8 karininkai, kurie pasiryžę gint savo teises, aišku, mums padedant. Mes juos atstovausim teisme ir dar keletas, ne keletas, o tiek pat praktiškai, laukia susitikimo, kur aptarsim vėlgi iš naujo jau gynybos strategiją“, – sakė Karių teisių gynimo centro generalinis direktorius Laimonas Jakas.

Atleisti karininkai prašo sugrąžinti į tarnybą bei išmokėti atlyginimus už priverstines pravaikštas. Anot kariškių, netgi protokole, pagal kurį nuspręsta karininkus išleisti į atsargą, yra daug klaidingų duomenų – įrašytas ne toks išsilavinimas, amžius ar sveikatos įvertinimas.

Pasak kariuomenės vado generolo majoro Arvydo Pociaus, kariuomenėje, kaip ir visoj valstybėje, reikia susiveržti diržus. Esą jeigu karininko patirtis ir atliekamas darbas šiuo metu nėra toks svarbus ir būtinas, – jis atleidžiamas.

„Gyvenimas yra toks, kad kai kurios tarnybos yra reorganizuojamos ir gaunasi taip, kad kai kuriems kariams nelieka vietos tarnyboje. Todėl didžioji dalis, be abejonės, išleidžiami į atsargą su ta mintimi, kad galbūt pagerėjus laikams bus galima pašaukti juos iš atsargos“, – sakė A.Pocius.

Dėl sunkmečio šiemet pirmą kartą kariuomenė nepakvietė įsidarbinti dvylikos karo akademiją baigusių karininkų. 
 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min