Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dėl šiurkščių pažeidimų sustabdyta skerdikų veikla

Kiaulės
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Kiaulės
Šaltinis: 15min
0
A A

Dėl grubių mėsos tvarkymo reikalavimų pažeidimų laikinai sustabdyta UAB „Vamėsa“ (Eigirgalos k., Domeikavos sen., Kauno raj.) kiaulių skerdimo ir mėsos išpjaustymo veikla. Sprendimas priimtas po to, kai Kauno valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai liepos 22 d. atliko neplaninį patikrinimą.

Patikrinimo metu įmonės šaldytuvuose buvo rasta išpjaustymui skirtos kiaulienos (kilmės šalis Lenkija) su aiškiais mėsos gedimo požymiais (glitus paviršius, pašalinis kvapas, pakitusi mėsos riebalų audinių spalva). Taip pat nustatyti higienos, ženklinimo, mėsos tvarkymo ir laikymo sąlygų pažeidimai.

Patikrinimo metu nustatyta, kad šaldyta fasuota kiaulienos mentė (kilmės šalis Belgija) buvo laikoma (minus) – 60 C temperatūroje, tuo grubiai pažeidžiant šaldytos mėsos laikymo sąlygas (turi būti minus 18 C). Pagal mėsos ženklinimą neužtikrintas jos atsekamumas. Mėsos išpjaustymas įmonėje buvo vykdomas nesilaikant higienos reikalavimų, nešvarios patalpos ir įrenginiai, ne visi darbuotojai buvo aprūpinti tinkama darbine apranga. Be to, mėsos išpjaustymo patalpose buvo per aukšta temperatūra – +150 C, kai pagal galiojančius reikalavimus turi būti ne aukštesnė kaip +120 C.
 
Dėl nustatytų pažeidimų Kauno valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba uždraudė tiekti į rinką 2 934 kg nesaugios (sugedusios) atšaldytos kiaulienos ir 170 kg fasuotos šaldytos kiaulienos mentės. Nesaugią mėsą nurodyta nedelsiant utilizuoti šalutinių gyvūninių produktų perdirbimo įmonėje UAB „Rietavo veterinarinė sanitarija“.
 
UAB „Vamėsa“ nurodyta imtis visų priemonių, kad būtų užtikrintas mėsos išpjaustymo bei laikymo sąlygų atitikimas teisės aktų reikalavimams, sugriežtintos savikontrolės programos. Įmonė įpareigota atlikti gamybos patalpų valymą ir dezinfekciją. Atsakingiems darbuotojams skirtos baudos.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min