Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 21d. 10:00

Dėl skolų sostinės mokykloms ir darželiams išjungtas telefono ryšis

Telefonas
Dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Telefonas

Nuo lapkričio pabaigos sostinės mokyklos ir darželiai, dalis muziejų ir bibliotekų gyvena be telefono ryšio. Jei tiekėjams trūks kantrybė, ugdymo įstaigos gali likti ir be šilumos, elektros ar vandens, rašo „Vilniaus diena“.

Į švietimo ir ugdymo įstaigas paskambinti galima – skambučių priėmimo paslauga joms neišjungta. Tačiau galimybė skambinti kitiems – apribota.

Mokyklų ir darželių vadovai tarnybinius reikalus tvarko as meniniais mobiliaisiais telefonais. Šių išlaidų jiems niekas nekompensuos.

„Naudojamės privačiais telefonais. Stacionariais leista skambinti tik trumpaisiais numeriais – į centrinę buhalteriją, mokyklos viduje. I savivaldybės Švietimo skyrių jau skambinu iš savo“, – pasakojo Pilaitės vidurinės mokyklos direktorius Zotikas Popovas.

Apribojus telefoninio ryšio paslaugas, mokyklos negali išsiųsti fakso. Kad darbai nesustotų, įstaigų raštinės darbuotojai lekia į kaimynystėje veikiančias privačias įmones ar seniūniją.

„Taip ir sukamės. Didžiumą reikalų stengiamės tvarkyti elektroniniu paštu. Suprantame: ekonominė situacija prasta, lėšų nepakanka. Todėl didelio triukšmo ir nekeliame, verčiamės, kaip išmanome“, – kalbėjo Z.Popovas.

Bendrovė TEO LT sostinės švietimo ir ugdymo įstaigoms ryšio paslaugas apribojo dėl skolų. Skaičiuojama, kad savivaldybė įmonei už paslaugas skolinga daugiau nei 300 tūkst. litų.

Darželio „Mažylis“ direktorė Lidija Dikčienė apgailestavo, kad asmeniniu telefonu turi užsakinėti prekes, maisto produktus, pranešti tėvams, kad jų vaikas susirgo, ir panašiai.

„Ko nors neatvežė – skambini. Auklėtinis sunegalavo – vėl skambini. Elektroniniu paštu apie tokius dalykus neinformuosi: kas, jei jį patikrins tik kitą dieną? Ryšio problemos išsispręs, kai savivaldybė sumokės skolas. Tikimės geresnių laikų“, – sakė L.Dikčienė.

Bendrovė TEO LT sostinės švietimo ir ugdymo įstaigoms ryšio paslaugas apribojo dėl skolų. Skaičiuojama, kad savivaldybė įmonei už paslaugas skolinga daugiau nei 300 tūkst. litų.

„Skola kaupėsi ir nuolat didėjo maždaug pusę metų. Kaip ir bendraujant su visais klientais, “Teo LT„ daug kartų informavo apie susidariusias skolas, siūlė lanksčius atsiskaitymo modelius, tačiau skola nemažėjo. Suprantame, kokios svarbios švietimo įstaigų veiklai yra telekomunikacijų paslaugos, todėl taikyti paslaugų teikimo apribojimus ėmėmės tik po daugelio savivaldybei siųstų priminimų ir įspėjimų“, – situaciją komentavo TEO LT atstovas spaudai Antanas Bubnelis.

Jis akcentavo, kad telekomunikacijų apribojimus bendrovė pasirengusi nutraukti iškart po to, kai su ja bus atsiskaityta.

Savivaldybės Švietimo departamento direktorius Gintaras Alfonsas Petronis tvirtino, kad sumokėti už telefono ryšį savivaldybė neturi lėšų.

„Bandėme tolesnį paslaugos tiekimą užsitikrinti garantiniu raštu, bet TEO LT to neužteko. Pareikalavo, kad būtų atsiskaitoma ne raštais, bet realiai“, – sakė jis.

G.A.Petronis ir patikino, kad telefono ryšį mokyklos ir darželiai atgaus dar iki Naujųjų metų. Perskirsčius miesto biudžetą, tam skirta papildomų lėšų.

„Asignavimus gavome, todėl artimiausiu metu su TEO LT bus atsiskaityta“, – sakė jis.

Švietimo departamento vadovas tvirtino, kad būtų kur kas blogiau, jei mokyklos ir darželiai liktų be šilumos, elektros ar vandens. Esą jei ne šias paslaugas teikiančių bendrovių supratimas, galėtų grėsti ir tai.

„Šimtu procentų su tiekėjais neatsiskaitysime ir kitais metais“, – prognozavo G.A.Petronis.

Iš viso departamento skolos siekia apie 60 mln. litų. Jos ritasi nuo 2004 metų ir tolydžio pučiasi.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min