Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 kovo 1d. 21:48

Dėl socialdemokratų lyderio pozicijos varžysis L.Gudžinskas: žada „daugiau socializmo“

Liutauras Gudžinskas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Liutauras Gudžinskas

Savo kandidatūrą į Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) lyderius iškėlė daugiau kaip prieš trejus metus prie partijos prisijungęs Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) docentas Liutauras Gudžinskas. Apie tai pirmadienį jis pranešė viešai socialiniame tinkle „Facebook“.

Kaip feisbuke rašo politikas, artėjantys Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininko rinkimai suteikia galimybę visiems partijos nariams drauge įvertinti, kuriuo keliu toliau bus einama. Partijai, anot jo, reikia diskusijos.

Toliau L.Gudžinskas teigia: „Ankstesnės partijos pergalės buvo nukaltos remiantis valdžios vertikale, kurios priešakyje – pirmasis atkurtos Lietuvos Prezidentas, vėliau – jo atminimas. Tačiau antri iš eilės Seimo rinkimai parodė: laikai pasikeitę. Reikia ir naujų žmonių, ir naujo požiūrio. Trečiąkart lipti ant to paties viršūnėlių valdymo grėblio nevertėtų.

Būtina žymiai išplėsti savo akiratį, rėmėjų gretas ir sprendimų priėmėjų ratą. Tam, kad tai taptų realybe, per dvejus metus turime įgyvendinti tris esminius pokyčius. Jei būsiu išrinktas, visas savo jėgas ir protą skirsiu jų išpildymui – idant prieš sekančius Seimo rinkimus taptume tikra žmonių valią išreiškiančia jėga.“

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Vytenis Andriukaitis, Liutauras Gudžinskas ir Gintautas Paluckas
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Vytenis Andriukaitis, Liutauras Gudžinskas ir Gintautas Paluckas

„Pirma – Lygios teisės visiems partijos nariams.

Negali būti lygesnių bičiulių už kitus. Kiekvienas partijos narys turi turėti balso teisę reitinguoti kandidatų į Seimo, Europos parlamento ir vietos savivaldos sąrašus. Turi būti įteisintas partijos rėmėjo institutas. Rėmėjai turės teisę dalyvauti partijos pirmininko ir kandidato į prezidentus rinkimuose. Bus numatyta, kokiais atvejais privalomai organizuojami visuotiniai partijos referendumai. Valdymo struktūros bus supaprastintos. Nario mokestis, kuris dabar nepagrįstai išpūstas ir demoralizuojantis, bus ženkliai sumažintas.

Antra – Daugiau ir platesnių svarstymų

Dabartinė komitetų struktūra, kurių pagrindu formuojama partijos politika, išsisėmusi. Menkai įtraukiami bičiuliai ne iš sostinės ir išorės ekspertai. Todėl išplėtosime partijos narių ir rėmėjų svarstomąsias apklausas. Jų metu apklausiamiems žmonėms bus sudarytos sąlygos ir išsamiai susipažinti su esama situacija, ir tarpusavyje tai aptarti. Išbandysime svarstomosios demokratijos priemones vietos savivaldos lygiu ir Airijos pavyzdžiu inicijuosime Konstitucijos pataisas dėl Piliečių Asamblėjos steigimo.

Trečia – daugiau socializmo

Orios žmonių pajamos ir stiprios darbuotojų teisės turi būti mūsų partijos politikos variklis. Inicijuosime diskusijas dėl universalių bazinių pajamų, ekonominės demokratijos ir kitų šiuolaikinio socializmo idėjų įgyvendinimo galimybių. Tam steigsime partijos analizės centrą (think-tanką), o kiekvieną vasario 16-17 d. – pažymint iškiliausių Lietuvos socialisčių ir socialistų indėlį kuriant Lietuvą ir apginant jos laisvę – organizuosime kairiųjų idėjų festivalį“, – dėsto jis.

#pareiškimas Artėjantys Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininko rinkimai suteikia galimybę visiems partijos...

Posted by Liutauras Gudžinskas on Monday, March 1, 2021

Dėl partijos lyderio vietos besiruošiantis varžytis L.Gudžinskas taip pat pristatė savo komandą.

15min primena, kad po to kai lyderio pozicijas apleido buvęs partijos vadovas Gintautas Paluckas, socialdemokratams laikinai vadovauja Jonavos meras Mindaugas Sinkevičius. Planuojama, kad naujasis LSDP pirmininkas bus išrinktas gegužės 29 d. vyksiančiame suvažiavime.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

26:32
00:48
26:34

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min