TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Dėl sumažėjusio policijos finansavimo – Europos nuogąstavimai

Policininko amunicija
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Policininko amunicija
Šaltinis: 15min
0
A A

Andriaus Kubiliaus vyriausybės sprendimas mažinti policijos finansavimą kelia abejones Lietuvos pajėgumu ir toliau atitikti Šengeno erdvės kriterijus. Tokį susirūpinimą laiške Lietuvos Respublikos Prezidentui, Seimui, Vyriausybei, Finansų ir Vidaus Reikalų ministrams pareiškė Europos policijos profesinių sąjungų konfederacijos (EuroCOP) viceprezidentas Jan Schonkeren.

Aukštas pareigūnas teigia, kad dėl tokių Lietuvos valdžios veiksmų kriminogeninė situacija gali pablogėti visoje Europos Sąjungoje, todėl kiekviena ES valstybė narė – tame tarpe ir Lietuva – privalo atsispirti pagundai siekti trumpalaikės finansinės naudos apkarpant policijos ir kitų teisėsaugos įstaigų biudžetus.

„Lietuvos ir visos ES piliečiams teks nešti nuolatinę netoliaregiškų griežtų priemonių naštą gerokai ilgiau nei baigsis finansinė krizė – padidėjusio nusikalstamumo ir korupcijos pavidalu“ – perspėja EuroCOP viceprezidentas. Jo nuomone, viešosios tvarkos užtikrinimas bus svarbus ir gaivinant Lietuvos ekonomiką po finansų krizės.

Kaip rašoma išplatintame pranešime, Europos policijos konfederacija jau atkreipė ES pirmininkaujančios Čekijos dėmesį į tai, kad visa Europa turėtų sureaguoti į šią situaciją. Pabrėžiama, kad vyriausybė privalo ne tik dalyvauti konstruktyviame dialoge su profesinėmis sąjungomis, tačiau ir įsiklausyti į jų argumentus ir pasiūlymus.

Kaip didžiausią pavojų keliantys žingsniai yra įvardijami personalo mažinimas, išlaidų įrangai taupymas ir darbuotojų atlyginimų apkarpymas, dėl šių priežasčių nemažėja ir korupcijos grėsmė.

Vyriausybė finansavimą viešąjį saugumą užtikrinančioms įstaigoms sumažino daugiau kaip 200 milijonų litų ir planuoja šį finansavimą mažinti dar labiau. Priėmus 2009 m. valstybės biudžetą, per pirmuosius šių metų mėnesius pirminės ir viduriniosios grandies pareigūnai neteko iki trečdalio savo pajamų, iki minimumo sumažintos kuro normos, sutrumpinti patruliavimo maršrutai.

Šiuo metu į EuroCOP įeinanti Lietuvos Vidaus reikalų sistemos Respublikinė profesinė sąjunga vykdo intensyvias konsultacijas su EuroCOP organizacija dėl paramos, reikalingos įtikinti Lietuvos vyriausybę keisti vykdomą politiką viešojo saugumo srityje.

Balandžio 25 pareigūnai ketina surengti visuotinę protesto akciją Vilniuje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min