Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dėl taršos pesticidais uždrausta parduoti šviežius mangus

mango
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Dėl taršos uždrausta parduoti šviežius mangus.
Šaltinis: 15min
0
A A

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad tiriant Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gautą informaciją, uždrausta į mūsų rinką tiekti šviežius mango vaisius iš Brazilijos.

Informaciją apie nesaugių vaisių siuntą, išplatintą Europos Sąjungos šalyse, pateikė atsakinga Olandijos tarnyba. Mangus iš Brazilijos importavo ir Airijoje, Čekijoje, Olandijoje ir Lietuvoje išplatino Olandijos firma Hage International BV.

Kaip informuojama pranešime, ištyrus vaisius nustatyta, kad pesticidų ometoato ir dimetoato likučiai šviežiuose manguose 4 kartus viršijo didžiausią leistiną koncentraciją ir sudarė 0,08 mg/kg, tuo tarpu jų didžiausia leistina koncentracija – 0,02 mg/kg.

Dažniausiai šie pesticidai naudojami norint apsaugoti grūdus, citrusinius augalus, kavamedžius, arbatmedžius, vaisius, vynuoges bei daržoves nuo vabzdžių ir erkių.

Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai pagal gautą informaciją, nedelsiant patikrino UAB „Longana“ (V.A. Greičiūno g. 2B, Vilnius).

Tyrimo metu nustatyta, kad ši įmonė įsigijo iš Olandų kompanijos 74 kg mango vaisių, tačiau mūsų šalies rinkoje šiais vaisiais nebuvo prekiaujama.

Vilniaus valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba uždraudė platinti rinkoje nesaugius braziliškus mango vaisius ir įpareigojo UAB „Longana“ šių vaisių siuntą (74 kg) saugiai sunaikinti arba gražinti platintojui.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min