2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Dėl techninių bėdų stringa prašymų leisti laikinai gyventi Lietuvoje priėmimas užsienyje

Dėl techninių priežasčių nukeliamas pirmadienį turėjęs pradėti veikti leidimų laikinai gyventi Lietuvoje išdavimas per užsienio paslaugų teikėją.
Migracijos departamentas
Migracijos departamentas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Migracijos departamento duomenimis, reikalingi programiniai sprendimai bus įdiegti per savaitę ir paslauga sklandžiai pradės veikti kitą pirmadienį, sausio 9-ąją.

„Šįryt, sausio 2 dieną, pradėjus teikti minėtą paslaugą realiu laiku nustatyta keletas sisteminių problemų, kurių nebuvo galimybės numatyti vykdant paslaugos testavimą uždaroje aplinkoje. Be to, paaiškėjo, kad Lietuvos migracijos informacinėje sistemoje MIGRIS reikės atlikti kai kuriuos papildomus nenumatytus programinius pakeitimus, apimančius itin didelį duomenų kiekį“, – teigiama departamento komentare.

Atsižvelgiant į šias aplinkybes, o taip pat siekiant užtikrinti, kad ir toliau sklandžiai veiktų jau anksčiau MIGRIS įdiegtos ir teikiamos paslaugos, leidimų laikinai gyventi Lietuvoje išdavimą per užsienio paslaugų teikėją nuspręsta atidėti savaitei.

Apie paslaugos nukėlimą ketinama informuoti suinteresuotas institucijas – aukštąsias mokyklas, vežėjų asociacijas, įvairias verslo organizacijas, aljansus, konfederacijas.

Nuo šių metų pradžios Migracijos departamentas turėjo pradėti teikti leidimų laikinai gyventi Lietuvoje išdavimo paslaugą per išorės paslaugų teikėją. Juo viešojo pirkimo būdu pasirinkta kompanija „VFS Global“.

Planuota, kad leidimą laikinai gyventi Lietuvoje norintys gauti užsieniečiai prašymus galės pateikti 34 skirtingose užsienio valstybėse, kur veiks tokias paslaugas teikiantys „VFS Global“ biurai.

Išorės paslaugų teikėjas įgaliotas teikti klientams informaciją apie leidimų laikinai gyventi išdavimo tvarką, priimti prašymus bei privalomus pateikti dokumentus, rinkti asmens ir biometrinius duomenis, perduoti juos Migracijos departamento specialistams.

Visais atvejais sprendimus dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo ar neišdavimo priims Migracijos departamento specialistai.

Prašymui nagrinėti bei sprendimui priimti numatyta nuo vieno iki trijų mėnesių.

Migracijos departamento specialistams priėmus sprendimą išduoti leidimą laikinai gyventi Lietuvoje, pagaminta kortelė bus siunčiama į užsienį. Taigi, užsienietis į Lietuvą atvyks jau turėdamas galiojantį leidimą gyventi ir jam nebereikės papildomai gauti vizos.

Iki šiol prašymus išduoti leidimą laikinai gyventi galima pateikti tik legaliai atvykus į Lietuvą ir rezervavus vizitą Migracijos departamento klientų aptarnavimo padalinyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie 15min