Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gruodžio 3d. 17:50 , Atnaujinta: 2019 gruodžio 5d. 13:12

Dėl teršalų strigo Žiežmarių nuotekų valyklos darbas – į Strėvą tekėjo perteklinis dumblas

Iš Žiežmarių nuotekų valyklos tekėjo teršalai
Stop kadras / Iš Žiežmarių nuotekų valyklos tekėjo teršalai

15min skaitytojas Rokas užfiksavo, kaip savaitgalį, anot jo, į Strėvos upę iš Žiežmarių nuotekų valymo įrenginių tekėjo nevalytos nuotekos. Tai, kad buvo sutrikęs valyklos darbas, patvirtino ir UAB „Kaišiadorių vandenys“. Kaltųjų, kaip tikina įmonės vyr. inžinierius, atrasti neįmanoma. Įvykį ėmėsi tirti aplinkosaugininkai.

Skaitytojas Rokas pasidalijo dviem vaizdo įrašais, kuriuose fiksuota, kaip lapkričio 30 ir gruodžio 1 dienomis į Strėvą teka teršalai.

VIDEO: Į Strėvos upę iš Žiežmarių nuotekų valyklos tekėjo teršalai

Iš Žiežmarių seniūnijos 15min sulaukė patvirtinimo, kad problemų su nuotekų valymu savaitgalį išties būta. Gruodžio 2 dieną situacija neva buvo suvaldyta.

Atsakymą pateikė ir Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Voldemaras Maziliauskas, persiuntęs „Kaišiadorių vandenų“ paaiškinimą.

VIDEO: Į Strėvos upė tekantis perteklinis dumblas

Jame rašoma, kad gruodžio 2 dieną 7 valandą pastebėta, jog iš Žiežmarių nuotekų valyklos į Strėvos upę su valytomis nuotekomis nešamas perteklinis dumblas.

„Nedelsiant buvo padidintas į procesą tiekiamo oro kiekis. 10 valandą situacija buvo suvaldyta, perteklinio dumblo išnešimas sustabdytas, paimti išleidžiamų išvalytų nuotekų mėginiai. Lapkričio 29 dieną valykla dirbo be sutrikimų. Kadangi šeštadienį ir sekmadienį darbuotojai valykloje nedirba, nebuvo pastebėta, kada tiksliai į valyklą pateko nenumatyti teršalai“, – rašoma paaiškinime.

Per šias dienas į Strėvos upę galėjo patekti iki 500 kub. m pertekliniu dumblu užterštų valytų nuotekų.

Kadangi šeštadienį ir sekmadienį darbuotojai valykloje nedirba, todėl nebuvo pastebėta, kada tiksliai į valyklą pateko nenumatyti teršalai.

„Būtume informaciją gavę, per keletą valandų būtume situaciją suvaldę. Taip, kaip suvaldėme pirmadienį, tik atėję į darbą. Tokie atvejai nutinka tuomet, kai gauname neaiškios kilmės nuotekas. Ir pasitaiko tokių atvejų kartą per keletą mėnesių. Tiesa, savaitgalį tai nutiko pirmą kartą. Darbo dienomis greitai pastebime, nes įranga fiksuoja ir praneša. Užbėgame įvykiams už akių.

Pastarąjį kartą neaiškios kilmės nuotekos atkeliavo į valyklą prieš keletą mėnesių“, – 15min teigė „Kaišiadorių vandenų“ vyr. inžinierius Algirdas Masikonis.

Jis įtaria, kas galėjo „nuleisti“ negalimus teršalus, tačiau „rankomis po mūšio nemosuojama“ – galimybė pričiupti kaltuosius jau išnyko.

„Laikas žaidė ne mūsų naudai. Neįmanoma rasti tikrojo kaltininko – reikia daryti čia ir dabar. Už pusės dienos gaudyk negaudęs“, – teigė vyr. inžinierius.

A.Masikonis paaiškino, kad nuotekas valo bakterijos, kurios yra itin opios: bijo net burokėlių sulčių ar bulvių išspaudų. Jei koncentracija jų, ar teršalų, nėra didelė – viskas gerai, tačiau momentinė didelė taršą sunaikina bakterijas. Galima teigti, pasak „Kaišiadorių vandenų“ atstovo, kad tekėjo į Strėvą ne nevalytos nuotekos, bet išvalytas vanduo, praskiestas dumblu.

Apie susidariusią situaciją gruodžio 2 dieną informuota Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Kaišiadorių rajono agentūra. 15min išsiuntė klausimus ir aplinkosaugininkams, gavę jų komentarą, straipsnį papildysime.

Kaišiadorių rajono savivaldybės administracija ir „Kaišiadorių vandenys“ prašo gyventojų apie savaitgaliais ar švenčių dienomis pastebėtus valyklų darbo pasikeitimus informuoti visą parą budintį operatorių telefonu 834651832 arba avarinę tarnybą telefonu 834652737.

Papildyta gruodžio 5 d. Gruodžio 2 d. Aplinkos apsaugos departamento Kauno valdybos Kaišiadorių aplinkos apsaugos inspekcija (Kaišiadorių AAI) gavo iš „Kaišiadorių vandenų“ pranešimą, kad lapkričio 30–gruodžio 1 d. iš įmonės Žiežmarių nuotekų valyklos į Strėvos upę su valytomis nuotekomis buvo nešamas perteklinis dumblas. Valymo įrenginių darbo sutrikimų pasekmės buvo pastebėtos gruodžio 2 d. rytą.

„Įmonė nedelsiant ėmėsi priemonių Žiežmarių valymo įrenginių darbui atstatyti. Gruodžio 2 d. 10 val. situacija buvo suvaldyta, perteklinio dumblo išnešimas sustabdytas. Įmonės laboratorija paėmė nuotekų mėginius laboratoriniams tyrimams atlikti. Aplinkos apsaugos agentūros Aplinkos tyrimų departamento Vidurio Lietuvos tyrimų skyriaus specialistai taip pat paėmė išleidžiamų nuotekų mėginius laboratoriniams tyrimams atlikti.

Kaišiadorių AAI lapkričio 30–gruodžio 1 d. nebuvo informuota apie incidentą Žiežmarių nuotekų valykloje. Nebuvo gauta pranešimų ir iš Aplinkos ministerijos Pranešimų priėmimo poskyrio. Lapkričio 30 d. pranešimų priėmimą vykdė Kaišiadorių AAI“, – 15min informavo Aplinkos apsaugos departamentas.

Kaišiadorių AAI atlieka tyrimą dėl nuotekų išleidimo į Žiežmarių nuotekų valyklą, kurios sutrikdė valymo įrenginių darbą. Įmonės atsakingam asmeniui bus taikoma administracinė atsakomybė.

Dėl įmonės eksploatuojamų Žiežmarių nuotekų valymo įrenginių sutrikimų, Aplinkos apsaugos departamento duomenimis, anksčiau pranešimų nebuvo.

Komentarai: 2

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

02:08
01:11
02:10

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min