TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Dėl tūkstantinių priemokų teisėjams – valstybinis auditas

Pinigai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Pinigai
Šaltinis: BNS
0
A A

Seimas antradienį priėmė nutarimą, kuriuo pavedė Valstybės kontrolei iki kovo 6 dienos atlikti valstybinį auditą dėl tūkstantinių priemokų teisėjams.

Valstybinis auditas dėl 2008 metų teisėjų atlyginimams ir vienkartinėms priemokoms, valstybės tarnautojų ir darbuotojų darbo užmokesčiui skirtų lėšų bus atliekamas bendrosios kompetencijos ir administraciniuose teismuose.

Siūlymą atlikti auditą pateikė valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Jurgis Razma.

Nepaisant raginimų veržtis diržus, kai kuriuose teismuose 2008 metų pabaigoje išmokėtos tūkstantinės vienkartinės priemokos teisėjams ir jų padėjėjams. Kai kuriems teisėjams mokėtos priemokos siekė beveik po 8 tūkst. litų.

Prieš tai Teisėjų taryba nustatė tvarką, pagal kurią premijų skyrimas patikėtas teismų pirmininkams – šie priemokas skiria ne tik vadovaujamų teismų teisėjams, bet ir sau. Teisėjų taryboje iš 19 šiuo metu esančių narių teismų pirmininkų yra 7.

Nepaisant raginimų veržtis diržus, kai kuriuose teismuose 2008 metų pabaigoje išmokėtos tūkstantinės vienkartinės priemokos teisėjams ir jų padėjėjams.

Pagal tokią tvarką gruodį, kai Vyriausybė jau skambino varpais dėl nesurenkamo biudžeto ir pinigus skirstė tik pagal nustatytus prioritetus, Lietuvos apeliacinio teismo teisėjai pasidalijo per 143 tūkst., Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjai – daugiau kaip 177 tūkst., Kauno apygardos administracinio teismo teisėjai – per 58 tūkst. litų.

BNS žiniomis, šia Teisėjų tarybos nustatyta tvarka išmokėdami priemokas pasinaudojo ir daugiau šalies teismų.

Tiesa, pavyzdžiui, Lietuvos aukščiausiojo ir Lietuvos vyriausiojo administracinio teismų vadovai sutaupytų lėšų neišdalijo teisėjams. Tačiau pastarajame, kaip ir kai kuriuose kituose, papildomais pinigais prieš šventes paskatinti teisėjų padėjėjai.

Apibendrintų duomenų, kiek papildomai pinigų metų pabaigoje išmokėta šalies teisėjams, neturi nei Teisėjų taryba, nei Nacionalinė teismų administracija.

Lietuvoje be Aukščiausiojo, Apeliacinio ir Vyriausiojo administracinio teismo veikia 5 apygardų teismai, 54 apylinkių teismai ir 5 apygardų administraciniai teismai.

Teisėjai yra valstybės pareigūnai, paprastai tokį statusą turi ir teisėjų padėjėjai. Vyriausybė pernai gruodžio 15-ąją pritarė protokoliniam nutarimui, kad 2008 metais vienkartinės piniginės išmokos iš valstybės ir savivaldybių institucijų ar įstaigų sutaupytų darbo užmokesčio lėšų nebūtų mokamos. Dar prieš tai, spalį, nesurenkant biudžeto Vyriausybė patvirtino prioritetų sąrašą, pagal kurį skirstyti valstybės pinigai. Vyriausybės taupymą pajuto ir patys teismai – lapkritį kai kuriuose teismuose ėmė stigti pinigų mokesčiams už komunalines paslaugas.

Nepaisydama raginimų taupyti praėjusių metų pabaigoje tuometinio ministro Juozo Oleko vadovaujama Krašto apsaugos ministerija (KAM) praėjusių metų pabaigoje išmokėjo premijoms beveik 20 mln. litų, premijomis praėjusių metų gale taip pat paskatinti kai kurių „Sodros“ padalinių darbuotojai, Vyriausybės kanceliarijos darbuotojai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min