Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dėl V.Adamkus šmeižto teisiamas telšiškis norėtų ir buvusio prezidento apklausos

Dešimt metų Prezidento poste išbuvęs Valdas Adamkus baigdamas kadenciją atsisveikina su žiniasklaida.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / V.Adamkus
Šaltinis: 15min
0
A A

Dėl šmeižto teisiamas penkiasdešimtmetis telšiškis, kaltinęs kadenciją baigusį prezidentą Valdą Adamkų dezertyravimu ir plėšimu, norėtų, kad teisme būtų apklaustas ir buvęs šalies vadovas.

R.Masiulionis ketvirtadienį pateikė prašymą, kad į kitą teismo posėdį būtų iškviestas V.Adamkus. Esą jis galėtų papasakoti tiesą apie savo pasitraukimą iš Lietuvos, rašo „Lietuvos rytas“.

Teismas sprendimą dėl tokio prašymo atidėjo, numatyta pirmiausia apklausti visus liudytojus. Ketvirtadienį teisme parodymus duodami du garbaus amžiaus liudytojai sakė negirdėję, kad V.Adamkus būtų dezertyravęs ir apiplėšęs ūkininką.

Rimgaudas Masiulionis tvirtina, kad 1944 metais Lietuvos kariuomenės dalinyje tarnavęs tuomet septyniolikmetis V.Adamkus atėmė iš ūkininko arklį, vežimą ir pabėgo prieš Sedos mūšį, kuriame Lietuvos kariai susikovė su sovietais, besiveržiančiais į kraštą.

Tokią įvykių versiją beveik prieš porą metų R.Masiulionis išklojo laiške tuomečiam prezidentui ir Generalinei prokuratūrai. Telšiškis neprisipažįsta, kad yra apšmeižęs prezidentą, ir mano turįs teisę viešai išsakyti savo nuomonę.

V.Adamkus kautynes prie Sedos yra aprašęs savo knygoje „Mano likimas – Lietuva“, kurioje  teigia, kad po kautynių su būreliu gyvų likusių kovotojų pasiekė Kretingą, o iš ten traukiniu išvažiavo į Vokietiją ir įsikūrė pabėgėlių stovykloje. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min