Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dėl vienodų partijų rinkimų numerių nepartiniai kandidatai kreipėsi į teismą

Šie savivaldybių tarybų rikimų kampanija išsiskiria ryškiu žingsniu į interneto pasaulį
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Šių savivaldybių tarybų rinkimų kampanija išsiskiria ryškiu žingsniu į interneto pasaulį.
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui šiandien buvo įteiktas skundas dėl Vyriausiosios rinkimų komisijos priimto sprendimo suteikti rinkimuose į savivaldybių tarybas dalyvaujančioms politinėms partijoms vienodą numerį sąraše visose savivaldybėse.

Skundą pateikę save išsikėlę nepriklausomi kandidatai teisininkai Valdemaras Stančikas, Justinas Borevičius ir Audrius Barauskas teigė, kad toks sprendimas diskriminuoja nepartinius kandidatus, ir pateiktame skunde pageidavo, jog būtų kreiptasi į Konstitucinį Teismą, siekiant išsiaiškinti, ar toks sprendimas atitinka Konstituciją.

„Manome, kad VRK sprendimas suteikti politinėms partijoms vienodą rinkimų sąrašo numerį visose savivaldybėse pažeidžia asmenų lygiateisiškumo principą, nes partijoms sudaromos daug palankesnės sąlygos nei save iškėlusiems kandidatams“, – teigė V.Stančikas.

Teisininkas taip pat pastebėjo, kad politinės partijos yra finansuojamos iš valstybės biudžeto, tuo tarpu nepriklausomi, save išsikėlę kandidatai ne tik nėra gavę valstybės paramos iki rinkimų, tačiau įstatymai nenumato jiems paramos net ir tuo atveju, jei per rinkimus jie būtų išrinkti.

Konstituciniam Teismui priėmus sprendimą, kad VRK sprendimas dėl vienodų numerių suteikimo partijoms visose savivaldybėse prieštarauja Konstitucijos nuostatoms, šis sprendimas privalės būti panaikintas.

Savivaldybių tarybų rinkimais vyks šių metų vasario 27 d.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min