Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dėl VKEKK neveiksnumo ukmergiškiai per speigus gali likti be šilumos

Šildymas
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Šildymas
Šaltinis: 15min
0
A A

Vyriausiasis administracinis teismas priėmė neskundžiamą sprendimą nekeisti UAB „Miesto energijos“ licencijos, iš jos išbraukiant Ukmergės rajono teritoriją. Teismo sprendimas reiškia, kad Ukmergės gyventojai per speigus turi likti be šildymo ir karšto vandens – „Miesto energija“ Ukmergėje nevaldo jokio šilumos ūkio turto, vadinasi, net ir turėdama licenciją šilumos tiekti negali.

Ukmergės rajono savivaldybės meras Algirdas Kopūstas pasakoja, kad Vyriausiasis administracinis teismas sprendimą nekeisti UAB „Miesto energija“ licencijos priėmė dėl kelių priežasčių.

Šioje situacijoje licencija negalėjo būti koreguojama, tik naikinama arba stabdoma, kadangi įstatymuose numatyta, kad dėl licencijos pakeitimo gali kreiptis tik pats licencijos turėtojas, šiuo atveju – UAB „Miesto energija“.

„UAB „Miesto energija“ dėl licencijos pakeitimo nesikreipė ir vargu ar kreipsis, taigi savo pareigą turi atlikti situaciją kontroliuojanti institucija –licenciją turi panaikinti VKEKK“, – teigia A. Kopūstas.

Vadovaudamasi šiuo teismo sprendimu UAB „Miesto energija“ turi teisę ir privalo daryti tai, kas neįmanoma: tiekti šilumą, neturėdama nei katilinių, nei šilumos trasų. Taip atsitiko, kad Vyriausiasis administracinis teismas sprendimą priėmė išnagrinėjęs, kodėl 2011 m. kovo 10 d. pirmos instancijos teismas priėmė skundžiamą sprendimą.

Jis apsiribojo pirmos instancijos teismo sprendimo analize, nenagrinėdamas pasikeitusių aplinkybių – abiejų instancijų teismai patvirtino, kad savivaldybė sutartį su UAB „Miesto energija“ nutraukė teisėtai ir visą šilumos ūkio turtą perdavė savivaldybės nuosavybė.

VKEKK neveiksnumas sukūrė tokią situaciją, kuomet per speigus ukmergiškiai gali likti be šilumos. Tačiau Ukmergės rajono savivaldybė gyventojų nepaliks sušalti, užtikrindama viešąjį interesą, ji šilumą ir karštą vandenį tieks ir toliau.

„Šilumos ūkio įstatyme yra nustatytos licencijos išdavimo sąlygos – norint turėti licenciją, reikia turėti teisėtai valdomą turtą. UAB „Miesto energija“ licencijų turėti negali, kadangi sutartys, kurių pagrindu jos buvo išduotos, yra nutrauktos, o šilumos ūkio turtas perduotas valdyti savivaldybei. Šiuos argumentus VKEKK kartojame jau beveik dvejus metus, tačiau to, ko nenori, ji išgirsti nesugeba. Jeigu VKEKK vykdytų savo funkcijas, vadovaudamasi įstatymais, tokių absurdiškų situacijų, kuomet rizikuojama palikti gyventojus žiemą be šilumos ir karšto vandens, nesusidarytų“, – teigia Ukmergės rajono savivaldybės meras.

Jis priduria, kad šiame teismo sprendime išaiškinta, kas turi būti daroma, jeigu „Miesto energija“ neatitinka licencijuojamos veiklos sąlygų. Tikimės, kad VKEKK dabar bus aišku, kokius ji žingsnius turėtų žengti, sprendžiant šilumos ūkio problemas Ukmergėje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Ukmergė Šildymas
Parašykite atsiliepimą apie 15min