Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Delfinai tebelaukia skrydžio į Atėnus

Delfinai
Keturi Lietuvos jūrų muziejaus delfinai bus išskraidinti i Atėnus.
Šaltinis: 15min
0
A A

Planai Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumo augintinius gabenti į Graikiją kiek įstrigo. Tam trukdo ir tinkamų sąlygų gyvūnams niekaip nesukuriantys graikai, ir šaltis.

Keturis delfinus į Atėnų zoologijos sodo delfinariumą ketinta išskraidinti dar pirmosiomis lapkričio dienomis. Tačiau jau dabar aišku, kad ir artimiausiu metu to nepavyks padaryti.

„Graikai vis dar nepasiruošę priimti delfinų. Delfinariumas vis dar neparuoštas, reikia sutvarkyti chloro tiekimo sistemas ir kita. Kitas dalykas – šaltis nėra parankus šiems gyvūnams gabenti. Reikia, kad lauke būtų bent nulinė temperatūra, dar geriau – teigiama, nes gyvūnus teks vežti iki Palangos oro uosto“, – teigė Lietuvos jūrų muziejaus atstovė Nika Puteikienė.

Į Graikiją specialiu reisu būtų išskraidinti keturi iš vienuolikos delfinų. Atėnuose jie bus įkurdinti penkeriems metams. Anot N.Puteikienės, Atėnų delfinariumas, palyginti su mūsų platumos orais, jiems bus lyg kurortas.

Reikia erdvės ir sandarumo

Jei sparčiau pajudės delfinariumo rekonstrukcijos darbai, kitų namų teks ieškoti ir likusiems delfinariumo gyventojams. „Rekonstrukcijos projektas yra paruoštas ir pateiktas Lietuvos verslo paramos agentūrai. Iš jų laukiame žinios dėl finansavimo“, – tvirtino N.Puteikienė.

Anot jos, išaugusios energetikos sąnaudos kelia galvos skausmą dėl delfinariumo. Baseiną, kuriame telpa beveik 1 800 kubinių metrų vandens, tenka kasdien šildyti, kad temperatūra būtų 18 laipsnių.

Delfinariumas statytas prieš 16 metų – tuomet apie energijos taupymą, sandarumą menkai galvota.

„Ką ir kalbėti – mūsų stogas kiauras. Rekonstrukcijos reikia verkiant. Juolab kad ir delfinams reikia daugiau erdvės“, –  „15 min“ sakė N.Puteikienė.

Delfinariume jau devynerius metus neįgaliesiems taikoma delfinų terapija. Jai taip pat reikėtų atskirų patalpų. Šiuo metu, kol užsiimama su vaiku, po baseiną plaukioja ir kiti delfinai. Neatsargus judesys gali labai blogai baigtis, nes delfinai sveria iki 300 kilogramų. 

Skaičiuojama, kad delfinariumo rekonstrukcijai prireiks apie 10 mln. litų. Darbus ketinama pradėti šiemet.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min