Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 10 18, 09:02

Demokratų frakcija su S.Skverneliu priešaky steigia partiją

Opozicinė Seimo Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ pirmadienį pranešė kurianti naują politinę partiją.

Prie partijos jungiasi visi 13 Seimo frakcijos narių: Saulius Skvernelis, Vytautas Bakas, Rima Baškienė, Algirdas Butkevičius, Domas Griškevičius, Linas Kukuraitis, Rūta Miliūtė, Laima Mogenienė, Laima Nagienė, Lukas Savickas, Algirdas Stončaitis, Zenonas Streikus ir Tomas Tomilinas.

Partija – centro kairės

Steigiama partija bus centro kairės politinė jėga, kuri jau turi valstybės valdymo patirtį ir gali imtis atsakomybės už šalies dabartį ir ateitį, pranešime žiniasklaidai nurodė frakcijos seniūnas Saulius Skvernelis.

„Kaip nauja frakcija Seime susikūrėme neseniai, tačiau iki šiol jaučiame žmonių palaikymą, sulaukiame daug kreipimųsi iš miestų ir regionų atstovų, kurie panašiai mato dabartinę sudėtingą situaciją Lietuvoje ir nori jungtis bendriems darbams.

Partijos formatą matome kaip galimybę visiems susitelkti į platesnį ir stipresnį bendraminčių ratą“, – dėstė jis.

Norintys jungtis prie Demokratų partijos „Vardan Lietuvos“ registruotis gali interneto svetainėje www.demokratai.lt, taip pat – kreiptis į frakcijos atstovus.

Partijai sukurti būtina, kad ji Lietuvoje turėtų ne mažiau kaip 2 tūkst. steigėjų.

Žada kelti politikos standartus

Lietuvoje, pasak frakcijos narės R.Miliūtės, šiuo metu visi yra paveikti trijų krizių: pandemijos, neteisėtos migracijos ir augančių kasdienio vartojimo produktų ir paslaugų kainų.

„Šalyje besitęsiant konfliktams yra apleidžiami valstybės ir visuomenės interesai, todėl žmonės jaučia įtampą, pasipiktinimą, nerimą dėl savo ir artimųjų ateities“, – teigė ji.

Matydami visa tai, frakcijos atstovai tikino, jog yra pasirengę telkti žmones, bendruomenes, nevyriausybines organizacijas, dalyvauti viešajame gyvenime ir kelti politikos sąžiningumo, dialogo, atskaitomybės piliečiams standartus.

Tarp svarbiausių steigiamos partijos siekių – mažinti Lietuvoje skurdą, stiprinti šeimas ir šalies ekonomiką, pastarojoje srityje ypatingą dėmesį skiriant kokybiškų ir aukštą pridėtinę vertę kuriančių darbo vietų steigimui.

Taip pat – efektyvinti valstybės valdymą, suteikiant daugiau teisių savivaldai ir sprendžiant šalyje esančias krizes, mažinti korupciją ir įgyvendinti žaliojo kurso politiką, kuri užtikrintų kiekvieno teisę į švarią ir saugią aplinką.

Sieks kurti gerovės valstybę, mažinti skurdą

„Kuriame partiją siekdami tvaresnės ir labiau sutelktos visuomenės. Tam būtinas didesnis socialinis teisingumas, mažesnis atotrūkis tarp turtingųjų ir vargingai gyvenančių.

Norime socialiai teisingesnės Lietuvos, su lygiomis galimybėmis visiems.

Norime dirbančios ir užsidirbančios visuomenės, kurioje kiekvienas gali derinti darbą ir šeimą, turi sąlygas tobulėti, mokytis visą gyvenimą, o įvykus krizei atsiremia į bendruomenę ir kokybiškas paslaugas“, – komentavo parlamentaras L.Kukuraitis.

Kvietime dėstomi partijos tikslai, pasak jo, yra ilgalaikiai ir tvarūs, „jų įgyvendinimas leis tikėtis socialiai teisingesnės Lietuvos su daugiau galimybių kiekvienam“.

Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Sauliaus Skvernelio ir kitų Seimo narių spaudos konferencija
Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Sauliaus Skvernelio ir kitų Seimo narių spaudos konferencija

Kvietime numatyti steigiamos Demokratų partijos „Vardan Lietuvos“ tikslai:

 • Saugoti ir puoselėti pamatines valstybės vertybes: nepriklausomybę, šeimą, kultūrą, kalbą, demokratiją;

 • Ginti moralinius, teisinius ir politinius valstybės pagrindus, grindžiamus Konstitucijoje ir tarptautinėje teisėje įtvirtintais asmens laisvės bei teisės viršenybės principais;

 • Telkti žmones, bendruomenes, nevyriausybines organizacijas, dalyvauti viešajame gyvenime ir kelti politikos sąžiningumo, dialogo, atskaitomybės piliečiams standartus;

 • Stiprinti šeimas aktyviomis viešosios politikos priemonėmis;

 • Drauge kurti gerovės valstybę didinant šalies bendrojo vidaus produkto perskirstymą ir įtraukiant visuomenę į dalyvaujamo biudžeto plėtojimą;

 • Vykdyti bazinių pajamų užtikrinimu paremtą socialinę politiką, kuri panaikins absoliutaus skurdo reiškinį, skatins žmogų dirbti ir užsidirbti Lietuvoje;

 • Vykdyti ambicingą žaliąją politiką, užtikrinančią kiekvieno teisę į švarią, saugią aplinką.

 • Siekti, kad viešasis sektorius rodytų lyderystę siekiant klimato kaitos mažinimo tikslų;

 • Siekti, kad ekonomikos augimą pajaustų kiekvienas, ypatingą dėmesį skiriant kokybiškų ir aukštą pridėtinę vertę kuriančių darbo vietų steigimui;

 • Ekonominėje politikoje skirti ypatingą dėmesį smulkiam ir šeimų verslui bei visuomenės verslumo skatinimui;

 • Didinti dirbančiųjų derybinę galią ir motyvuoti mokytis visą gyvenimą, pasitinkant darbo rinkos skaitmenizacijos ir robotizacijos iššūkius;

 • Siekti aukštos švietimo ir mokslo kokybės bei jo prieinamumą visoje Lietuvoje;

 • Siekti Lietuvoje efektyviai veikiančios sveikatos apsaugos sistemos, kuri užtikrintų kokybiškas ir visiems prieinamas paslaugas;

 • Stiprinti savivaldą, didinant jos finansinį savarankiškumą ir pritarti tiesioginių merų, kaip savivaldybių tarybų pirmininkų, rinkimų sistemai;

 • Taikyti griežtą atsaką korupcijai, kuri griauna visuomenės pasitikėjimą demokratine sistema, viešąsias paslaugas, lemia skurdą ir atskirtį;

 • Siekti atviros teismų sistemos įtvirtinant tarėjų institutą ir stiprinant viešojo intereso gynimą;

 • Vykdyti Lietuvos užsienio politiką vadovaujantis principu – Lietuvos ir jos žmonių interesai yra svarbiausi, o santykiai su kitomis valstybėmis grindžiami abipusiais pagarbos, tolerancijos, bendradarbiavimo ir tarptautinės teisės principais.

Paliko „valstiečius“

Rugsėjį S.Skvernelis su kitais parlamentarais paliko opozicinę Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakciją ir įkūrė Demokratų frakciją „Vardan Lietuvos“, rašo BNS.

S.Skvernelis tuomet teigė, kad „valstiečių“ frakciją su bendraminčiais paliko nenorėdamas dalyvauti „skaldymo ir konfliktų skatinimo politikoje“.

S.Skvernelis praėjusią kadenciją vadovavo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos su koalicijos partneriais suformuotai Vyriausybei.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min