Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 13d. 20:07

Dešimtoji „Naisių vasara“ – nulis svaigalų, mažai politikos ir daug geros muzikos

Naisių vasara 2019
Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr. / Naisių vasara 2019

Festivalis visai šeimai „Naisių vasara“ šiais metais rengiamas jau dešimtą kartą. Šįkart jis dedikuojamas Žemaitijos metams, todėl, jei gerai pažiūrėsi, visose erdvėse galima įžvelgti kažką žemaitiško. Jei neieškosi Žemaitijos, tuomet tiesiog išgirsi daug geros muzikos ir pamatysi dešimtis pramogų.

Jubiliejinis „Naisių vasaros“ festivalis apdovanotas gaivumu. Tiesa, saulė kartais ir pakepino, tačiau dažniau norėjosi ramiai sėdėti, apsigobus kažką plonesnio ir klausytis Česlovo Gabalio atliekamų retro klasikos ar linksmų Lino Adomaičio dainų.

Ar žinote, kas yra sunkiausia šiame festivalyje? Atvykti čia dviračiu. Nuo Šiaulių pusės pavojinga gyvybei dėl didžiulio automobilių srauto.

Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./Kelias į Naisius
Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./Kelias į Naisius

Nuo Meškuičių automobilių gerokai mažiau, tačiau čia teks įveikti 7 kilometrus šiai ekologiškai transporto priemonei velniškai netinkamo žvyrkelio nuolatiniame dulkių debesyje. O ir iki Meškuičių dviračių takų nė su žiburiu nerasite – turėsite lenktyniauti su vilkikais.

Pramogos ir muzika visai šeimai

Vėl marios žmonių susirinko į festivalį šeimai, šalia kurio jau niekas nebesako žodžio „blaivus“. Jis toks buvo ir yra nuo pat savo pradžios. Ir nuo pat pradžios jis tik didėja.

Šiemet netrūko atrakcijų ir suaugusiems, ir mažiesiems. Vaikams pritaikyta viduramžiams skirta Baltų arenos erdvė.

Tiesa, vaikai šiemet gali ir pasigailėti, nepasirinkę didžiosios scenos, kur po Valstybinio ansamblio „Lietuva“ ir muzikinės grupės atlikto miuziklo „Pilėnai“ į sceną kopė Vilniaus divertismentas ir Česlovas Gabalis, Linas Adomaitis, Monique, Džordana Butkutė.

Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./Naisių vasara 2019
Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./Naisių vasara 2019

Šiemet festivalis oficialiai skirtas Žemaitijos metams. Labiausiai žemaitiški šiose apylinkėse yra žirgai žemaitukai. Taip pat – nors ir atvežtinis gėris – žemaitiškos ristynės. O jei rimčiau – šios istorinės Žiemgalos žemės Žemaitijai yra priklausę tik administraciniame lygmenyje.

Apsaugininkai šiame festivalyje taip pat turėjo veiklos. Reikėjo nuo Baltų arenos vaikyti čiuožinėjančius vaikus. Pernai paaiškėjo, jog ši pramoga gali būti ir pavojinga.

Tuomet vienas vaikas, čiuoždamas nuo stačios nuokalnės, kojomis gerokai sušėrė apačioje sėdėjusiam vyresnio amžiaus vyrui, kuriam prireikė medikų pagalbos.

Kryžiažodžių guru

Šventėje buvo galima pamatyti ir keistą Lietuvos žemėlapį. Tai didžiulis 5000 žodžių kryžiažodis, kuris yra ir pusiau dėlionė bei galvosūkis. Pats didžiausias galvosūkis čia yra ne sprendėjams, o pačiam šio dalyko kūrėjui – Andriui Girniui. Jis jau 25-erius metus sudarinėja įvairiausius kryžiažodžius.

Vyras nusprendė, kad kiekvienas rajonas bus atsakymais užpildytas tik tame rajone, kuriame tąkart svečiuojasi. Šįkart buvo užpildytas Šiaulių rajonas.

Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./Naisių vasara 2019
Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./Naisių vasara 2019

Reikėtų pabrėžti, kad visas šis kryžiažodis yra nupieštas absoliučiai senoviniu būdu – tušu – o ne atspausdintas kompiuteriu.

A.Girnis sudarinėti kryžiažodžius pradėjo tuomet, kai žmona išvyko gimdyti, o jis liko nežinioje. Dabar – jau senelis, o pomėgis dar nedingęs. Ilgą laiką A.Girnis sako neprastai ir uždirbdavęs iš kryžiažodžių sudarinėjimo įvairiems leidiniams.

Per kelias minutes spėjo atskleisti, kad namuose turi prieš daugybę metų sudarytą 16666 žodžių kryžiažodį. Tiesa, jo jau negalima būtų pripažinti rekordiniu, nes kai kurie dalykai jame jau gali būti pasikeitę. Juk Kazachstano sostinė per tą laiką keitėsi bent tris kartus.

Tuomet pasaulio rekordas siekė vos 13 tūkst. žodžių. Vos vyras baigė kurti savo minėtąjį milžiną, Rusijoje viena entuziastų pora pristatė 33 tūkst. žodžių kryžiažodį. Nusviro rankos.

Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./Andrius Girnis
Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./Andrius Girnis

Kryžiažodžiu virtusį Lietuvos žemėlapį po savaitės bus galima išvysti Žagarės vyšnių festivalyje, kur A.Girnis joniškietiškais atsakymais užpildys Joniškio rajono dėlionės detalę. Taip pat tikisi pristatyti visuomenei savo rekordinį kryžiažodį, kuris nuo anų laikų taip niekur ir nebuvo paviešintas. Beje, jis yra ilgesnis nei 20 metrų ir nubraižytas ant vientiso vatmano lapo.

Komentarai: 8

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Gerumu dalintis gera

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Parašykite atsiliepimą apie 15min