Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dėstytojo ir studento darbas – spektaklis „Pamišėlio užrašai“

Pagrindinis spektaklio herojus kamuojamas meilės pradeda kraustytis iš proto.
Organizatorių nuotr. / Pagrindinis spektaklio herojus kamuojamas meilės pradeda kraustytis iš proto.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Klaipėdiečiai kviečiami išvysti spektaklį „Pamišėlio užrašai“, kuris ketvirtadienį bus rodomas Klaipėdos universiteto, Menų fakultete.

Šis spektaklis – tai Klaipėdos universiteto Režisūros katedros dėstytojo Nerijaus Gedmino ir jo, dabar jau buvusio, studento Tomo Jašinsko kūrybinis sumanymas. Menininkai teigia, kad juos suvedė atsitiktinumas ir tokiomis aplinkybėmis Kretingos Egidijaus Radžiaus teatro bazėje, padedant rajono savivaldybei, gimė spektaklis N.Gogolio „Pamišėlio užrašai“.

Pasak jaunojo režisieriaus, mažo žmogaus tema tebėra aktuali ir šiandien. Pagrindinis „Pamišėlio užrašų“ herojus Aksentijus Ivanovičius Popryščinas yra mažytis sraigtelis galingoje biurokratinėje mašinoje.

Dar studijų metais susidomėjęs šiuo garsiojo dramaturgo kūriniu, T.Jašinskas bandė kūrybinius sumanymus įgyvendinti su savo kurso draugais. Nepatenkintas rezultatu, jis dar kartą grįžo prie šios medžiagos rinkdamasis pjesę diplominiam darbui. Šiandien sugrįžti prie N. Gogolio laikmečio ir tematikos pasiryžtų ne kiekvienas teatro duonos jau gerokai krimtęs režisierius. Norom nenorom kyla abejonė, ar šiuolaikinį, amžinai skubantį žiūrovą, reikalaujantį iš teatro tik pramogos, gali sudominti ir sujaudinti vienos carinės Rusijos kanceliarijos klerko tragiškas likimas.

Pasak jaunojo režisieriaus, mažo žmogaus tema tebėra aktuali ir šiandien. Pagrindinis „Pamišėlio užrašų“ herojus Aksentijus Ivanovičius Popryščinas yra mažytis sraigtelis galingoje biurokratinėje mašinoje. Jo darbas nesudėtingas, bet labai monotoniškas. Jis mano, kad yra vertas geresnio darbo ir aukštesnių pareigų. Tik, deja, nesuvokia, kad tam neturi sugebėjimų. O čia dar įsipina meilė departamento direktoriaus dukrai. Ir žmogelis pradeda po truputį kraustytis iš proto. Popryščinas yra nevykėlis ir vidutinybė. Jo svajonės, fantazijos ir elgesys atrodo juokingi. Bet tik tol, kol kai kuriuos jo būdo ir charakterio bruožus atpažįstame savyje.

Spektaklis jau buvo parodytas kai kuriuose Lietuvos miestuose, taip pat ir Klaipėdoje, ir žiūrovų sutiktas labai palankiai. Jaunojo režisieriaus debiutas buvo pastebėtas bei palankiai įvertintas ir teatro specialistų. Jau balandžio mėnesį „Pamišėlio užrašai“ kviečiami į Tarptautinį teatrų festivalį „Faces without masks“ Makedonijoje.

Spektaklis tapo ne tik diplominiu darbu, bet ir režisūriniu projektu, kurio įrašą pristatęs Rusijos teatralams, T.Jašinskas buvo pakviestas tęsti profesines studijas Maskvos V.Mejerholdo teatro centro magistrantūroje. Jau vasario mėnesį režisierius dvejiems metams išvyksta į Rusijos sostinę. Tačiau prieš išvykstant suplanuotas ištisas spektaklio gastrolių maratonas.

Klaipėdoje spektaklis bus rodomas ketvirtadienį, 18 val., Menų fakulteto Mokomajame teatre.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min