Dabar populiaru
Publikuota: 2018 lapkričio 27d. 23:17

Didėja atskirtis tarp greitosios medicinos pagalbos didmiesčiuose ir regionuose

Greitosios pagalbos medikai Palangoje surengė žaidynes, kurių metu mokosi įvairiose situacijose gelbėti žmones.
J.Andriejauskaitės/15min.lt nuotr. / Greitoji pagalba

Atskirtis tarp didmiesčių ir regionų didėja, sako skubią pagalbą rajonuose teikiančių medikų profesinės sąjungos atstovai. Jų teigimu, jei Sveikatos apsaugos ministerija sumažins vietų rajoninėse ligoninėse ar išvis jas uždarytų, padėtis gali blogėti.

Esą jau dabar rajonuose trūksta greitosios medicinos pagalbos darbuotojų, brigadose tedirba po 2 žmones, o aptarnaujamose teritorijose kartais tebudi vos 2 ekipažai. Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai sako, kad problemos jiems žinomos ir esą sprendžiamos.

Greitosios medicinos pagalbos darbuotojų profesinės sąjungos vadovai tvirtina, kad problemos jau kurį laiką kaupiasi, bet galiausiai apie atskirtį tarp miestų ir rajonų prabilta gavus naujuosius greitosios medicinos pagalbos automobilius.

Jei miestuose yra brigadų, kuriose važiuoja ir po 3 žmones, tai rajonuose dažniausiai dirba tik vairuotojas ir skubios pagalbos slaugytojas arba paramedikas. Pavyzdžiui, Ukmergės rajone, aptarnaujančiame apie 37 tūkst. žmonių, tebudi 2, kai kuriomis valandomis 3 brigados.

Kai tedirba 2 žmonės, išnešti nevaikštantį ligonį – labai sudėtinga. Tenka pasitelkti artimuosius, kaimynus ar ugniagesius. Pagal patvirtintus standartus, saugiai nešti pacientą esą neįmanoma.

Valdininkams prabilus apie ligoninių tinklo pertvarką ir galimą rajoninių ligoninių uždarymą GMP medikai baiminasi, kad pacientų srautai dar padidės. Ministerijos atstovai ramina – problemos sprendžiamos.

„Taip jau yra susiklostę, ir tą rodo mūsų statistika, duomenys ir praktika, kad dažniausiai formuojama komanda iš dviejų darbuotojų. Tikrai darbo sąlygos ne visada atitinka reikalavimus, tą pripažįstam, neneigiam ir tikrai ieškom geresnio sprendimo“, – sakė Sveikatos apsaugos ministerijos kanclerė Odeta Vitkūnienė.

Pasak ministerijos, šiuo metu Lietuvoje veikia 51 greitosios medicinos pagalbos paslaugas teikianti įstaiga, jose dirba apie 2,5 tūkst. specialistų.

Lrt.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min