Dabar populiaru
Publikuota: 2020 lapkričio 27d. 10:32

Didėja Kauno regiono gydymo įstaigų COVID-19 lovų užimtumas

VUL Santaros klinikos. Kova su koronavirusu
Vidmanto Balkūno nuotr. / COVID-19 gydymas ligoninėje/ Asociatyvi nuotr.

Kauno klinikos yra įstaiga, organizuojanti COVID-19 liga sergančių pacientų gydymą Kauno regione. Kasdien COVID-19 ligos Kauno regiono valdymo grupė peržiūri viso regiono gydymo įstaigų lovų užimtumo rodiklius, pacientų srautus ir personalo pajėgumus, siekiant užtikrinti ne tik COVID-19 pacientų gydymą, bet ir planinių paslaugų teikimą. Specialistai pastebi COVID-19 lovų užimtumo augimą.

„Pastarosiomis dienomis regione daugėja COVID-19 pacientų. Taip pat tų, kurie gydomi reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuose, daliai jų taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija. Kauno regiono medikai dirba labai sunkiai, kad būtų užtikrinama pagalba COVID-19 pacientams bei kartu išsaugotas planinių paslaugų teikimas pacientams, kurie į ligoninę atvyksta dėl kitų sveikatos problemų“, – Kauno klinikų išplatintame pranešime spaudai sako Kauno klinikų generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius.

Kauno klinikų nuotr/COVID-19 lovos Kauno regiono ligoninėse
Kauno klinikų nuotr/COVID-19 lovos Kauno regiono ligoninėse

„Tačiau dėl to tenka mažinti planinių paslaugų apimtis“,– priduria profesorius.

Šiuo metu Kauno regione yra septynios gydymo įstaigos su skyriais, skirtais gydyti COVID-19 liga sergančius pacientus, kuriems būtinas stacionarinis gydymas. Tai LSMU Kauno ligoninė, Kauno klinikos, Marijampolės, Kėdainių, Jurbarko, Jonavos ir Prienų ligoninės.

Kauno klinikų nuotr./Kauno regiono COVID ITS lovų užimtumas
Kauno klinikų nuotr./Kauno regiono COVID ITS lovų užimtumas

Šiai dienai Kauno regione yra 440 stacionaro lovų, skirtų COVID-19 pacientams, iš kurių 50 – reanimacijos (intensyviosios terapijos). Kauno regione daugėjant hospitalizuotų COVID-19 pacientų, ligoninėse proporcingai įsteigiama daugiau lovų, skirtų COVID-19 pacientams.

Šiandien Kauno klinikose gydomi 23 pacientai, kuriems patvirtinta COVID-19 liga.

Kauno klinikų nuotr./Kauno regiono stacionaro COVID lovų užimtumas
Kauno klinikų nuotr./Kauno regiono stacionaro COVID lovų užimtumas

Kauno klinikų Centrinės reanimacijos skyriuje gydomi sunkiausios būklės COVID-19 pacientai iš viso regiono. Šiandien šiame skyriuje gydoma 13 pacientų. Iš jų 9 atliekama dirbtinė plaučių ventiliacija, o 2 pacientams atliekama ekstrakorporinė membraninė oksigenacija (EKMO).

Taip pat du COVID-19 liga sergantys vaikai gydomi Kauno klinikų Vaikų intensyviosios terapijos skyriuje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min