Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gruodžio 22d. 11:45

Didėja žmonių, deklaruojančių savo gyvenamąją vietą Vilniuje, skaičius

Gedimino pilis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Gedimino pilis

Vilniaus savivaldybė nuo gruodžio 5 dienos siūlo miesto gyventojams be biurokratinių procedūrų deklaruoti savo gyvenamąją vietą sostinėje. Gyventojų, deklaravusių gyvenamąją vietą Gedimino pr. 24-40 esančiame bute, per dvi pirmąsias gruodžio savaites buvo daugiau kaip 60, dar per 230 asmenų deklaravo gyvenantys Vilniuje, bet neturintys čia nuolatinės gyvenamosios vietos.

Pagal šiuo metu galiojančius įstatymus, dalis vilniečių mokamo gyventojų pajamų mokesčio (GPM) skiriama kitiems Lietuvos miestams, kuriuose jie yra deklaravę savo gyvenamąją vietą, nors faktiškai dirba ir gyvena Vilniuje. Taip net 224 mln. Vilniuje surenkamo GPM pervedama kitoms savivaldybėms, tuo tarpu iš kitų savivaldybių į Vilnių atkeliavo beveik 12 kartų mažiau – 19 mln. litų, praneša Vilniaus miesto savivaldybė.

Vilniaus gyventojai kviečiami deklaruoti gyvenamąją vietą sostinėje, kad į miesto biudžetą būtų galima surinkti daugiau GPM, kurį būtų galima skirti viešajam transportui, gatvių apšvietimui, naujiems dviračių takams, miesto saugumo gerinimui, miesto aplinkai ir parkams, naujiems vaikų darželiams ir kitoms svarbioms miesto sritims.

Prašymai deklaruoti gyvenamąją vietą savivaldybės adresu priimami Vilniaus miesto savivaldybėje (Konstitucijos pr. 3). Sostinės savivaldybės atstovai šią savaitę gyvenamosios vietos deklaravimo klausimais pradėjo konsultuoti universitetų ir kolegijų studentus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min