Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 1d. 15:26

Didės skaidrumas viešųjų pirkimų konkursuose

Vyriausybė
Gedimino Savickio nuotr. / Vyriausybė

Siekiant padidinti viešųjų pirkimų procedūrų skaidrumą ir efektyvumą, Vyriausybė nutarė įpareigoti valstybės valdymo institucijas viešai skelbti detalesnę informaciją apie planuojamus atlikti viešuosius pirkimus ir jų vykdymo eigą, teigiama Vyriausybės išplatintame pranešime.

Viešųjų pirkimų įstatyme nustatyti informacijos apie viešuosius pirkimus skelbimo reikalavimai (išankstiniai skelbimai apie numatomus pirkimus, skelbimai apie pirkimus, pirkimo sutarties sudarymą ir kt.), pirkimo procedūrų ataskaitos ir ataskaitos apie įvykusius pirkimus yra nepakankami viešam stebėjimui ir analizei. Todėl Vyriausybės įstaigos, Vyriausybei atskaitingos valstybės institucijos, ministerijos, įstaigos prie ministerijų ir kitos ministerijoms pavaldžios valstybės institucijos jau dabar, iki bus atitinkamai papildytas Viešųjų pirkimų įstatymas, turės skelbti papildomą informaciją apie jų atliekamų viešųjų pirkimų procedūrų eigą Centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje bei savo interneto svetainėse.

Valstybės valdymo institucijos viešai privalės skelbti suvestinę informaciją apie einamaisiais metais planuojamus atlikti viešuosius pirkimus, pirkimo dokumentus bei visą informaciją, atspindinčią viešojo pirkimo procedūrų eigą, pirkimo sutarties sudarymą ir jos įvykdymo galutinius rezultatus, išskyrus konfidencialią ir komercinę paslaptį sudarančią informaciją.

Numatoma, kad Centrinė viešųjų pirkimų informacinė sistema bus pertvarkyta ne vėliau kaip per 3 mėnesius. Iki šios sistemos pertvarkymo informacija bus skelbiama tik perkančiųjų organizacijų interneto svetainėse.

Informaciją apie 2008 metais atliktus viešuosius pirkimus valstybės valdymo institucijos savo interneto svetainėse turės paskelbti per 15 darbo dienų.

Vyriausybė rekomenduoja ir kitoms, Vyriausybei nepavaldžioms organizacijoms skelbti papildomą informaciją apie jų vykdomus viešuosius pirkimus. Šią informaciją jos privalės skelbti pakeitus Viešųjų pirkimų įstatymą.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min