Dabar populiaru
Publikuota: 2013 birželio 13d. 14:30

Didesnio finansavimo liepą gydymo įstaigos nesulauks

Kardiologijos skyrius
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kardiologijos skyrius

Finansų ministras Rimantas Šadžius kol kas nežada, kad nuo liepos didės finansavimas gydymo įstaigoms, kurios verčiasi vidutiniškai 11 proc. sumažintais biudžetais.

Kaip anksčiau skelbta, nepaisant šiemet 135,8 mln. litų didesnio Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto, valstybės finansavimas ligoninėms buvo drastiškai apkarpytas. Taip padaryta dėl noro 2015 metais įsivesti eurą, šie pinigai negali būti panaudoti dėl fiskalinio deficito problemos.

Kilus triukšmui, kad ieškodamos galimybių išgyventi gydymo įstaigos verčia medikus eiti nemokamų atostogų arba mažinti atlygį, valdžia ramino, kad finansavimas bus atstatytas nuo liepos 1-osios.

Beje, sveikatos apsaugos ministras Vytenis Andriukaitis viešai neigė, kad gydytojai yra varomi nemokamų atostogų.

Ketvirtadienį atsakydamas į Sveikatos reikalų komiteto pirmininkės pavaduotojo, konservatoriaus Antano Matulo klausimą, R.Šadžius teigė, jog Vyriausybė šį klausimą svarstys jau po liepos 1-osios.

„Vyriausybė yra apsisprendusi grįžti prie klausimo liepos mėnesį, kai bus pirmojo pusmečio rezultatai“, – sakė jis.

A.Matulas sakė, kad dėl to atsakomybė tenka sveikatos apsaugos ministrui, kuriam parengta interpeliacija.

„Jis liepos mėnesį jau gali būti nebe ministras, – pabrėžė jis. – Gydymo įstaigos turi planuoti išlaidas, savo biudžetą. Jeigu jos žinos, kad biudžetas mažėja, jos turi įspėti darbuotojus apie atlyginimų mažinimą. Negalima spręsti problemos, kai ji jau įsigalios, kada jau bus šaukštai po pietų“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min