Dabar populiaru
Publikuota: 2015 birželio 25d. 11:00

Didesnių algų policininkams, ugniagesiams ir pasieniečiams Seimas liepia laukti nuo 2017-ųjų

Prie Seimo vyko įspėjamoji statutinių pareigūnų protesto akcija.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Prie Seimo vyko įspėjamoji statutinių pareigūnų protesto akcija.

Pareigūnų protestai negelbėjo. Seimas ketvirtadienį vienbalsiai priėmė kelerius metus svarstytą Vidaus tarnybos statutą, tačiau numatė, kad jo straipsniai, lemiantys pareigūnų algų augimą, įsigalios tik nuo 2017-ųjų metų, o ne kitąmet.

Pareigūnai reikalavo, kad jų tarnyboje didesnius atlyginimus lemiantys laipsniai atsirastų jau kitais metais, tačiau Vyriausybė pateikė išvadą, kad tam valstybė neturi pinigų.

Vyriausybei pasirodė per brangu

Vyriausybės skaičiavimu, Vidaus tarnybos statuto pakeitimai kainuos apie 37 mln. eurų, todėl ji rekomendavo Seimui įstatymo įsigaliojimą numatyti tik 2017 m.

Seimas kartą buvo nubalsavęs, kad pareigūnų algos turi kilti jau kitais metais, tačiau Seimo Etikos ir procedūrų komisija nustatė, kad balsuojant buvo pažeistas Seimo Statutas.

Todėl ketvirtadienį dėl nuostatos buvo balsuojama iš naujo ir Seimas nutarė, kad pareigūnų algos kils tik 2017 m.

Už tai, kad pareigūnų atlyginimai pagal naują tvarką būtų skaičiuojami jau kitąmet, balsavo 50 Seimo narių, tačiau prieštaraujančių buvo daugiau – prieš balsavo 13 ir 43 Seimo nariai susilaikė.

Opozicija piktinosi, kad nerasdami lėšų pareigūnų atlyginimams pakelti dar ketvirtadienį valdantieji ketina priimti krūvą kitų įstatymų, kurie kainuos kur kas brangiau, nei būtų reikėję pareigūnų algoms.

1000 eurų link

Pagal svarstomą Vidaus tarnybos statutą būtų pradėtas vykdyti vidaus reikalų ministro Sauliaus Skvernelio duotas pažadas, kad kada nors Lietuvoje pareigūnų algos pasieks 1000 eurų ribą. Dabar maksimalų 20 metų stažą turintis patrulis ar pasienietis gali pretenduoti į daugių daugiausia 778 eurų atlygį.

Tuo tarpu priėmus naują Statutą pareigūnų darbas būtų vertinamas kasmet ir jie kasmet galėtų bent šiek pasikelti atlyginimą. Tuomet 20 metų gerai išdirbęs žmogus daugiausia galėtų uždirbti 977 eurus.

Pareigūnų algos

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min