Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 30d. 07:59

Didmiesčiuose COVID-19 ligoniams savivaldybių numatytos patalpos dar pustuštės – prireikė tik Vilniuje

Psichikos sveikatos centras
Arno Strumilos / 15min nuotr. / Psichikos sveikatos centras

Skelbiama, kad 40 proc. koronavirusu užsikrėtusių žmonių Lietuvoje išleisti gydytis namuose. Jei namuose sąlygų neužkrėsti kitų nėra, o ligoninėje gulėti nėra reikalo, žmonės gali glaustis ir gydytis savivaldybių numatytose patalpose. Į jas bus vežami ir tie, kuriuos bus nutariama gydyti priverstinai. Tiesa, kol kas didžiuosiuose miestuose šios patalpos dar pustuštės. Namuose didmiesčiuose gydosi irgi tik pavieniai žmonės.

Vilnius

Šiuo metu savivaldybės patalpų gydytis prireikė tik Vilniuje. Čia jie apgyvendinami Psichikos sveikatos centro patalpose, atskirame pastate su atskiru įvažiavimu.

Kaip informuoja gydymo įstaigos vadovas, šiuo metu centro patalpose gydosi 5 COVID-19 sergantys pacientai.

„Priverstinai apgyvendintų pacientų nėra. Kol kas patalpų užtenka, kadangi užimta mažoji jų dalis – iš viso šiame centre paruošta per 50 vietų, kuriose gali būti priimti pacientai gydymui. Prireikus daugiau patalpų, savivaldybė jas yra numačiusi, taip pat vienas iš galimų variantų yra ir Litexpo parodų rūmų patalpos“, – nurodo Vilniaus mero atstovė spaudai Ieva Dirmaitė.

Kiek žmonių Vilniuje COVID-19 gydosi namuose, sostinės savivaldybė duomenų neturi.

Santaros klinikose sekmadienio vakarą buvo gydomi 40 pacientų, užsikrėtusių COVID-19, dar atskirai vienas vaikas prižiūrimas vaikų ligoninėje.

Palyginimui, Vilniaus regione nustatyti 116 susirgimo atvejai, rodo miesto savivaldybės duomenys. Santaros klinikos skelbia, kad pacientai su lengvesniais simptomais yra išleidžiami gydytis namo ir izoliuotis.

Kaunas

Į Kauno klinikinę ligoninę per visą viruso plitimo laikotarpį su įtartinais koronaviruso simptomais buvo pristatyta apie 250 žmonių. Koronavirusas nustatytas 17 pacientų. Šiuo metu Kauno klinikinės ligoninės infekcinių ligų skyriuje gydomi 8 COVID-19 sergantys asmenys. Visi likusieji gydosi namuose.

Kauno miesto savivaldybė Kulautuvos miestelyje yra įrengusi patalpas, kuriose galėtų būti gydomi lengvus koronaviruso simptomus jaučiantys asmenys, tačiau kol kas, pasak Kauno miesto savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos operacijų centro koordinatoriaus, administracijos direktoriaus pavaduotojo Pauliaus Kero, nė vienas asmuo dar ten neizoliuotas.

Jo teigimu, tikėtina, kad įstaiga pradės funkcionuoti kitos savaitės pradžioje.

„Lengva COVID-19 forma sergančius pacientus pasiruošta gydyti trejus metus neeksploatuojamoje Kulautuvos vaikų tuberkuliozės ligoninėje-sanatorijoje. Čia įrengta 50 vietų. Vietų skaičių, esant reikalui, planuojama išplėsti iki 200“, – teigė P.Keras.

O nuo pareigų penktadienio vakarą nušalintas Kauno klinikinės ligoninės direktorius Albinas Naudžiūnas teigė, kad namo gydytis išleisti aštuoni žmonės.

Klaipėda

Klaipėdos savivaldybė 15min nurodė, kad ir čia kol kas niekas nepanoro koronaviruso gydytis savivaldybės patalpose.

„Savivaldybė yra parsivežusi iš Vilniaus du lengva forma sergančius pacientus, jie gydosi namuose“, – nurodė uostamiesčio savivaldybės atstovai.

Klaipėdos universitetinės ligoninės vyr. gydytojas Vinsas Janušonis informavo, kad iš ligoninės 9 asmenys buvo išleisti gydytis namo.

Panevėžys

Panevėžio miesto savivaldybės operacijų centro koordinatorius Kęstutis Klungis 15min sakė, kad koronavirusu užsikrėtusių ir namuose besigydančių pacientų savivaldybės teritorijoje šiuo metu nėra.

„Yra tik saviizoliacijoje apie 30 žmonių, kurie grįžę iš užsienio ir neturi galimybės izoliuotis namie“, – nurodė jis.

Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas sakė, kad 9 apskrities pacientai gydosi namuose, jų būklė lengva ir problemų nesudaro.

Šiauliai

Šiaulių miesto savivaldybės Sveikatos skyriaus specialistės Kristinos Strupienės teigimu, nėra nė vieno koronavirusu užsikrėtusio asmens, kuris būtų namuose, o ne ligoninėje. Anot K.Strupienės, savivaldybės parinktose patalpose yra tik saviizoliacijoje esantys asmenys.

„Viename iš viešbučių, pagal grįžusių iš užsienio izoliavimo tvarką, izoliuojasi 14 žmonių, iš kurių 9 paliks viešbutį artimiausiu metu, nes turi kur izoliuotis patys. Kitame viešbutyje yra 13 žmonių, iš kurių 8 paliks viešbutį, nes irgi turi kur izoliuotis. Savivaldybės patalpose yra 11 žmonių, neturinčių kur izoliuotis“, – teigė savivaldybės atstovė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:47
17:02

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

00:20
04:01
22:35

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min