Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 gegužės 14d. 13:20 , Atnaujinta: 2021 gegužės 14d. 14:10

„Šeimos maršas“ su policijos priežiūra: komisaras regi spūstį greitkelyje, bet tikisi išvengti „negerų dalykų“

Penktadienio popietę, renginio išvakarėse, Policijos departamentas surengė specialią spaudos konferenciją dėl pasirengimo ir saugumo užtikrinimo „Šeimos gynimo maršo 2021“ metu. Policijos komisarai prasitarė, kad mitinguotojų gali būti daugiau, nei leistina, todėl telkiamos ir atitinkamos tvarkdarių pajėgos. Tačiau „brautis į minią“ pareigūnai neplanuoja. Portale 15min galėjote stebėti tiesioginę policijos planų pristatymo transliaciją arba peržiūrėti jos įrašą.

Kaip žinoma, šeštadienį šalyje planuojamas Didžiuoju šeimos gynimo maršu pavadintas renginys, kurio dalyviai ketina automobiliais suvažiuoti iš visos Lietuvos į Vilnių ir Vingio parke surengti mitingą.

14 valandą pradėtoje spaudos konferencijoje dalyvauja policijos generalinis komisaras Renatas Požėla ir Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) viršininkas Saulius Gagas.

„Esame nusiteikę dirbti draugiškai nusiteikusios policijos principu. Tikimės to paties ir iš gyventojų. Tikimės, kad vieni kitus girdėsime ir bus išvengta galimų negerų dalykų“, – teigė komisaras R.Požėla.

Tikimės, kad vieni kitus girdėsime ir bus išvengta galimų negerų dalykų.

Jo teigimu, pareigūnų pajėgos bus ir viešos, uniformuotos, ir neviešos. R.Požėla prasitarė turintis operatyvinės informacijos, kad realiai mitingo dalyvių skaičius gali būti netgi didesnis, nei numato savivaldybės išduotas leidimas, tad atitinkamai didinamos ir viešosios tvarkos sargų pajėgos. Komisaras minėjo, kad yra sutarta ir su Viešojo saugumo tarnyba, kad, „reikalui esant, turėtume ir jų pagalbą.“

Pasak generalinio komisaro, nemažai policijos patruliuos ir keliuose, tačiau mitingo dalyvių specialiai nelydės. Todėl pakeliui į renginį prašoma pačių vairuotojų atidžiai laikytis Kelių eismo taisyklių.

Anot sostinės policijos vadovo S.Gago, į patį Vingio parką transporto priemonės nebus įleidžiamos. Todėl renginio dalyviams patariama palikti asmenines transporto priemones gerokai atokiau: prie Gariūnų turgavietės, prie Seimo rūmų arba prie „Siemens“ arenos. Toliau kelionę tektų tęsti specialiais užsakytais autobusais.

Generalinis komisaras R.Požėla priminė gyventojams laikytis ir karantino reikalavimų: išsaugoti socialinį atstumą, dėvėti kaukes.

Policijos vadovas tikisi žmonių sąmoningumo, geranoriškumo, nes bent jau pareigūnai nesiruošia „brautis į minią.“

Suprasti akimirksniu

  • Renginys, pavadintas Didžiuoju šeimos gynimo maršu, planuojamas gegužės 15 dieną.
  • Vilniaus miesto savivaldybės atstovai yra išdavę leidimą šiam mitingui, su sąlyga, kad jis bus rengiamas laikantis karantino reikalavimų jo dalyvių skaičius bus iki 7 tūkstančių. Pareigūnai konkretaus savųjų pajėgų skaičiaus neįvardija.
  • Kaip skelbiama socialiniuose tinkluose: „Startas – 8.00 val., maršas prasidės visoje šalyje. Iš numatytų taškų automobiliais, motociklais Lietuva sutekės į automagistralę Klaipėda–Vilnius ir susilies į galingą protesto srautą. Kulminacinis Maršo akordas – mitingas Vingio parke.“

„Renginyje dirbs gausios policijos pajėgos, kurios bus pasirengusios pagelbėti ir padėti. Dirbs uniformuoti ir neuniformuoti pareigūnai, raitosios policijos pajėgos, taip pat kinologai“, – per trumpąją spaudos konferenciją penktadienį sakė R. Požėla.

Anot jo, taip pat bus pasitelkiamas ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos sraigtasparnis, kuris padės renginį stebėti iš oro.

Vilniaus apskrities VPK viršininkas S.Gagas teigė, kad pareigūnų skaičius neatskleidžiamas dėl taktinių priežasčių, tačiau bus pasitelktos pajėgos ir iš kitų rajonų.

Pasitelkiamas ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos sraigtasparnis, kuris padės renginį stebėti iš oro.

„Tas skaičius neatskleidžiamas dėl taktinių sumetimų, bet jų bus tiek, kiek reikia“, – klausiamas, kiek pareigūnų budės per renginį, atsakė S.Gagas.

Anot jo, dienos eigoje, pareigūnų skaičius gali būti ir dar didinamas, jei toks poreikis būtų nustatomas.

Policijos atstovai teigė gavę informaciją, kad planuojama, jog renginyje bus apie 7 tūkst. dalyvių, tačiau numatoma, kad skaičiai iš tiesų bus didesni.

„Mes turime informaciją, kad leidimas buvo prašomas septyniems tūkstančiams renginio dalyvių, tačiau dabar matome, kad akivaizdu, kad tas skaičius bus tikrai viršytas, todėl atitinkamai koreguojame ir savo pasirengimą“, – kalbėjo R.Požėla.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Renatas Požela
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Renatas Požela

Anot policijos generalinio komisaro, renginyje taip pat dirbs speciali policijos grupė, pareigūnai civiliais drabužiais, kurie bus pasirengę deeskaluoti konfliktus, jei tokių kiltų.

„Taip pat dirbs speciali policijos speciali grupė, civiliais drabužiais vilkintys pareigūnai su specialiu raiščiu, kad juos būtų galima atskirti, pagrindinis jų uždavinys – bendrauti su dalyviais, atsakyti į klausimus, padėti įvairiose situacijose, spręsti klausimus ir deeskaluoti galimus konfliktus, jei tokių bus“, – sakė R.Požėla.

Koncertinė programa renginyje nėra leidžiama, išskyrus – kelis kūrinius tarp kalbų.

Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad koncertinė programa renginyje nėra leidžiama, išskyrus – kelis kūrinius tarp kalbų. Jei tokie renginio leidime nustatyti reikalavimai būtų pažeisti, policija taip pat žada imtis priemonių ir įspėti organizatorius.

„Karantinas Lietuvoje vis tik nėra atšauktas ir tam tikri reikalavimai yra galiojantys, tai vėlgi, kiek tai įmanoma, policija stebės karantininių reikalavimų vykdymą ir jei, deja, matysime pažeidimus, tie pažeidimai bus fiksuojami“, – taip pat priminė generalinis komisaras.

Kritika Stambulo konvencijai

Šeštadienį Vilniuje rengiamas Šeimos gynimo maršas, kurio dalyviai protestuos prieš Stambulo konvenciją ir kitas iniciatyvas, jų teigimu, nukreiptas prieš tradicinę šeimą.

Organizatoriai teigia besipriešinantys valdančiosios daugumos iniciatyvoms, kurias laiko prieštaraujančiomis Konstitucijai, socialinių lyčių koncepcijos diegimui švietimo įstaigose. Pasak jų, svarstomos iniciatyvos prieštarautų konstituciniam principui, leidžiančiam tėvams auklėti vaikus pagal savo įsitikinimus.

Planuojama, kad renginio dalyviai pajudės iš Klaipėdos, o pakeliui prie jų prisijungs dalyviai iš visų šalies regionų. 18 valandą planuojamas renginys Vilniaus Vingio parke.

Greitkelyje Klaipėda–Vilnius galimos spūstys

Pasak R.Požėlos, magistraliniu keliu A1 vykstančios kolonos pareigūnai nelydės, tačiau bus užtikrinama, kad jos dalyviai laikytųsi kelių eismo taisyklių. Automagistrale vykstančius kitus žmones, jis ragino rinktis kitus kelius.

„Mes dabar turime informaciją, kad vien iš Klaipėdos miesto rytoj, apie devintą valandą ryte, žada pajudėti apie trys tūkstančiai transporto priemonių, tai panašu, kad bus daug prisijungimų iš miestų miestelių, tai ta kolona, galbūt nuo Kauno ar Vievio, tikrai gali būti įspūdingai atrodanti, todėl tie galimi srautų sutrikimai važiuojant ar kamščiai, tikrai tas bus“, – kalbėjo generalinis komisaras.

Arno Strumilos / 15min nuotr./Greitkelis Kaunas–Vilnius
Arno Strumilos / 15min nuotr./Greitkelis Kaunas–Vilnius

Renginio iniciatoriumi ir vadovu nurodomas buvęs „tvarkietis“ Raimondas Grinevičius, tarp organizatorių yra ir humoristas Artūras Orlauskas, Nacionalinio susivienijimo narys Algimantas Rusteika, tinklalapio infa.lt vadovas Arvydas Daunys.

Alternatyva – palaikyti LGBT bendruomenę

Reaguojant į šį renginį feisbuke atsirado iniciatyvų Vingio parke surengti alternatyvius renginius, palaikančius LGBT bendruomenę.

Policijos duomenimis, vienas tokių renginių vyks prie Baltojo tilto, du – Vingio parko prieigose, prie pėsčiųjų tilto Žvėryne. Šiuo renginiuose tikimasi sulaukti po kelias dešimtis dalyvių.

Sostinės meras Remigijus Šimašius anksčiau yra sakęs, kad savivaldybė negalėjusi jo drausti, kadangi „Konstitucijoje yra garantuojama susirinkimų laisvė be ginklų.“

Policija yra pažadėjusi, kad jai pajėgų užtikrinti tvarką pakaks.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min