„Šiemet mums dar reikėtų maždaug 3 mln. litų, tačiau, jei gautume, įsisavintume ir 4 mln. Apie 2 mln. litų reikėtų padengti skoloms – tiek savų lėšų teatrą remontuojanti bendrovė „Kaminta“ yra įdėjusi. Likę pinigai padėtų išvaduoti teatro dekoracijas, techninį personalą iš sandėliukų, maišų ir dulkių. Tačiau jau dabar žinome, kad to nebus, todėl nuo spalio remontą stabdome“, – sakė KVDT vadovas Egidijus Stancikas.
Iki spalio 3 dienos statybininkai žada pabaigti remontuoti į Didžiąją sceną vedančią fojė: „Tądien pagaliau galėsime pakviesti žmones patekti į spektaklius civilizuotai, per pagrindinį įėjimą“.
Šią savaitę Kultūros ministerijoje lankęsis KVDT vadovas gavo pažadą, kad kitąmet Kauno teatras gaus finansavimą, tad remontus bus galima atnaujinti. Tiesa, pinigų greičiausiai ir vėl bus mažiau nei norėtųsi.
„Kitiems metams norėtume pilnai sutvarkyti Didžiąją sceną. Tam mums reikėtų apie 21 mln. litų. Kodėl tiek daug? Mūsų užmojai nėra platūs, tiesiog norime sceną visiškai atnaujinti. Nauji scenos įrengimai, kurie užtikrintų idealų vaizdą ir garsą žiūrovams, kainuoja apie 13 mln. litų. O prieš montuojant juos, reikėtų visiškai sugriauti pačią salę: remontai pasiektų net pastato pamatus, – teigė E.Stancikas. – Ministerijoje gavau pažadą, kad gausime reikiamos sumos vidurkį. Daugiau neišeina, nes pinigų reikia ne tik mums, bet ir kitoms kultūros įstaigoms, kuriose taip pat suplanuoti, vyksta remontai“.
Teatralai labiausiai baiminasi, kad nenutrūktų finansavimas, kai jau bus prasidėjusi Didžiosios scenos rekonstrukcija.
„Kitąmet teatras minės jubiliejinius metus – 90-metį. Būtų baisu, jei tuo metu pradėti darbai dėl lėšų stygiaus įstrigtų“, – baiminosi KVDT atstovė spaudai Margarita Pilkaitė.
Teatro administracijos skaičiavimais, pilnai KVDT pastato ir prieigų rekonstrukcijai iš viso reikėtų apie 40 mln. litų. Kauno valstybinis dramos teatras remontuojamas jau trejus metus.
