Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Didžiausi atostogų galvos skausmai – užlietas butas ir įsilaužę vagys

Vagystė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vagystė
Šaltinis: 15min
0
A A

Prasidėjusios atostogos neretu atveju gyventojams atneša ne tik poilsį, bet ir naujų rūpesčių dėl paliktų namų. Draudimo specialistai sako, kad dažniausiai atostogauti išvykusių žmonių namai nukenčia nuo savų ar kaimynų trūkusių vandens vamzdžių ir vagių.

„Iš praėjusių metų statistikos matome, kad žalų, kuomet patalpos nukentėjo nuo prasiskverbusio vandens, skaičius buvo labiausiai augantis. Per metus įvykių padaugėjo 1,5 karto, o vandens padaryta žala išaugo dvigubai. Trūkęs vamzdis, netvarkinga kanalizacija, netinkamai užsukti čiaupai atneša tūkstantinius nuostolius“, – teigė draudimo bendrovės „PZU Lietuva“ Žalų departamento direktorius Gytis Matiukas.

Vien pernai „PZU Lietuva“ užfiksuotų vagysčių skaičius išaugo trečdaliu.

Pasak jo, per atostogų išvyką trūkęs vamzdis pridaro ne tik žalos, bet ir papildomų rūpesčių – neretu atveju kaimynai yra priversti net išlaužti išvykusių kaimynų duris, kad sustabdytų bute įvykusią avariją.

Departamento vadovo teigimu, antra namams kylanti grėsmė – vagys. Vien pernai „PZU Lietuva“ užfiksuotų vagysčių skaičius išaugo trečdaliu, palyginti su prieš tai buvusiais metais. Padidėjo ir vagių padaryta žala – ilgapirščiai išneša daiktų už trečdaliu didesnę sumą.

„Vis daugiau Lietuvos žmonių poilsiauti traukia į užsienį, iš kur neįmanoma greitai sugrįžti įvykus nelaimei. Todėl būtina prieš išvykstant tinkamai paruošti paliekamus namus. Reikėtų įvertinti grėsmes, kurias jūsų palikti namai kelia kaimynams, pvz., netvarkingi čiaupai ar vamzdžiai. Reikėtų numatyti ir kaimynų keliamas grėsmes, pvz., kad jūsų butas gali būti užlietas. Na, o nuo vagių padėtų apsisaugoti ne tik tvirtos durys, spynos ir signalizacija, bet ir atidūs kaimynai“, – pataria G.Matiukas.

Pasak jo, visi namams padaryti nuostoliai gali būti kompensuoti finansiškai tik tuomet, jeigu butas ar namas bei jame esantis turtas yra apdraustas. Kaimynus užliejusiems gyventojams draudimas atlygins padarytą žalą tokiu atveju, jeigu bus apdrausta civilinė atsakomybė. Priešingu atveju atlyginti nuostolius kaimynams arba pirkti vagių išneštus daiktus teks iš savo kišenės.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min