Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Didžiausi kauniečių skauduliai: duobės, apmiręs miesto centras ir neveikli valdžia

Daugelis diskusijos dalyvių svarstė, kaip į miesto centrą sugrąžinti gyvybę.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Daugelis diskusijos dalyvių svarstė, kaip į miesto centrą sugrąžinti gyvybę.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Jeigu būtų jūsų valia, ką pakeistumėte Kaune? Išgirdę šį klausimą, kauniečiai pažėrė daugybę minčių – nors daugelį jų galima pavadinti utopinėmis ar nelabai realiomis, dalį pasiūlymų įmanoma įgyvendinti palyginus nesunkiai.

Socialiniame tinkle „Facebook“ veikiančiam kanalui „Kas vyksta Kaune“ pasiteiravus apie mieste esančias blogybes bei sritis, kuriose būtinos permainos, forume užvirė karšta diskusija. Didžiausiai daliai jos dalyvių kliuvo Kauno gatvių būklė, apmiręs miesto centras bei neveikli valdžia.

Dalis diskutavusių kauniečių siūlė kokiu nors būdu iš centrinės miesto dalies išguiti prekybos centrą „Akropolis“. „Akropolį – iš miesto centro. Keisčiau nekilnojamojo turto mokesčius verslui Laisvės alėjoje ir senamiestyje į mažąją pusę. Taip bus palankesnės sąlygos traukos vietoms kurti“, – įsitikinęs Marius T.

Kavinės turi veikti ilgiau

Daugeliui diskusijos dalyvių užkliuvo Kauno centras: vieni skundėsi saugumo stoka, kiti minėjo kraupią Laisvės alėjoje ir senamiestyje esančių pastatų išvaizdą, treti akcentavo pasilinksminimo vietų trūkumą.

„Aš privaloma tvarka keisčiau kavinių, barų, restoranų ir panašių įstaigų požiūrį į darbą. Dabar po vidurnakčio, o darbo dienomis dar anksčiau, miesto centre negali rasti kur pavalgyti. Tai kas čia per pokštai? „Ryanair“ dėka Kaune kelis kartus padaugėjo turistų, bet kad jie čia neturi ką veikti. Žiūri išsprogusiomis akimis ir nesupranta, kai tu jiems sakai, kad trečiadienį, po vidurnakčio, nebėra, kur nueiti, kai paskutinė vieta užsidaro“, – savo nuomonę dėstė Vija P.

„Aš keisčiau Laisvės alėjos grindinį (geras pavyzdys yra Palangos J.Basanavičiaus gatvė), o senamiesčio pastatus perdažyčiau spalvotai“, – teigė Ramunė T. „Reikia įpareigoti miesto centre, Savanorių prospekte ir kitose vietose esančio nekilnojamojo turto savininkus susitvarkyti savo turtą. Priešingu atveju viską nusavinti miesto naudai (dėl kompensacijų dar pagalvočiau)“, – gana radikalų pasiūlymą pateikė Lukas R.

„Laisvės alėją paversčiau didele, spalvinga ir įvairių pramogų kupina alėja. Tai būtų viena labai didelė vieta, kurioje rastum absoliučiai viską, ko tau reikia“, – Laisvės alėjos viziją mintyse braižė Kristina J.

„Būtina aktyvinti centro gyvenimą. Nėra vietų, kur būtų galima nueiti. Vasarą, kad ir kaip bebūtų keista, pasigedau lauko kavinių, nes visur arba pica, arba kava. Laisvės alėjoje reikia kultūros. Tą pačią „Romuvą“ reikia atgaivinti ir joje rodyti nekomercinį kiną. Bet viskam reikia aiškios strategijos. Neužteks vien vieno teatro ar vienos kavinės“, – kalbėjo Monika B.

Tiki decentralizacijos nauda

Socialiniame tinkle užsimezgusios diskusijos dalyviai karčių žodžių negailėjo miestą valdantiems politikams bei valdininkams. Dalis burnojo ant visos valdžios, tuo tarpu likusieji buvo konkretesni ir ragino keisti miesto merą.

„Daug kas keistų merą. Įdomu į ką? Gal į Garbaravičių?“ – turėdamas omenyje buvusį miesto merą, diskutuojančių kauniečių klausė Tomas Š.

„Pakeisčiau savivaldos sistemą. Mažiau galių savivaldybei, daugiau seniūnijoms. Mažiau pinigų savivaldybės projektams, daugiau mikrorajonų infrastruktūrai ir kultūriniam gyvenimui. Decentralizacija miestui nepakenktų“, – būtinybę keisti politinę savivaldos sistemą įžvelgė Paulius A.

„Man patinka kauniečiai – mieli, šilti, protingi žmonės, Ne veltui sakoma, kad visi geriausi vilniečiai yra iš Kauno. Norėčiau pakeisti Kauno estetinį vaizdą, kad jis būtų panašus į normalų didmiestį, o ne į pilką miestą, kaip šneka daugelis Lietuvos žmonių. O šiaip, aišku, viską reiktų pradėti keist nuo valdžios, o toliau jau sektų pačių miestiečių iniciatyva“, – savo nuomonę išdėstė Giedrė S.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min