Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Didžiausias jaunimo projektas Marijampolėje – „My voice matters“

Projekto organizacinė komanda
Projekto organizacinė komanda
Šaltinis: 15min
0
A A

Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra uždegė žalią šviesą didžiausiam jaunimo projektui „My voice matters: a european young citizens‘ initiative“ Marijampolės regione.

Viešoji įstaiga  „Sveikatingumo idėjos“ ir Marijampolės moksleivių parlamentinė grupė kartu su Lietuvos, Lenkijos, Latvijos ir Estijos partneriais organizuos projekto veiklas net iki 2015m. kovo mėn. Anot organizatorių, pagrindinis projekto tikslas – įgalinti jaunus žmones naudotis savo pilietinėmis teisėmis.

„Dar Lisabonos sutartimi buvo įtvirtinta Europos piliečių iniciatyva. Nuo šiol bendraminčiai Europos Sąjungos piliečiai turi teisę siūlyti įvairius teisės aktų pakeitimus. Tai yra puikus būdas jauniems žmonėms susivienyti jiems svarbiais klausimais ir pateikti siūlymus ES lygiu ir taip tapti atsakingais už palankios aplinkos kūrimą“, – sako vienas iš projektų organizatorių Vladas Polevičius.

Projektas – galimybė užmegzti tarptautinių pažinčių, įsitraukti į pilietinę veiklą bei įgyti naujų kompetencijų ir įgūdžių.

Europos piliečių iniciatyva leidžia aktyviai dalyvauti formuojant ES politiką, teikti siūlymus ir pozicijas. Todėl vienas iš pagrindinių šio projekto tikslų supažindinti jaunus žmones su turimais demokratijos instrumentais ir pakviesti aktyviai jais naudotis.

2013 m. gruodžio 20 d. Europos Komisijai pateikta pirma Europos piliečių iniciatyva, kurios rengėjai siūlo parengti įstatymą, įgyvendinantį Jungtinių Tautų pripažintą žmogaus teisę į vandenį ir sanitarines paslaugas, kurio dėka aprūpinimas vandeniu bei sanitarinių paslaugų tiekimas būtų laikomi būtiniausiomis visuotinėmis viešosiomis paslaugomis.

Projektas „My voice matter“ įtrauks daugiau kaip 250 jaunų žmonių, bus vykdomas keturiose šalyse ir įtrauks aštuonias skirtingas nevyriausybines organizacijas, po dvi iš kiekvienos projekto dalyvės šalies.

„Tai pozityvus žingsnis ES demokratiškumo, žmonių vienovės ir bendrų, visai ES iškylančių klausimų sprendimo link. Marijampolėje per metus jaunimo organizacijos įvykdo nuo 1 iki 3 tarptautinių projektų, todėl tikimės jaunų žmonių susidomėjimo ir įsitraukimo. Projektas – galimybė užmegzti tarptautinių pažinčių, įsitraukti į pilietinę veiklą bei įgyti naujų kompetencijų ir įgūdžių“, – prie projekto prisijungti kvietė VŠĮ „Sveikatingumo idėjos“ direktorius Andrius Jasinskis.

Šis demokratiškumo projektas yra iš dalies finansuojamas iš ES programos „Veiklus jaunimas“ lėšų. Jaunimo demokratiškumo projektas, sutelkiantis vietinių, nacionalinių ar tarptautinių projektų idėjas, patirtį ir skirtas jaunų žmonių aktyviam ir atsakingam dalyvavimui skatinti.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min