Dabar populiaru
Publikuota: 2017 birželio 28d. 12:43

Didžiojo streiko išvakarėse miškininkai surengs mitingą prie Seimo

Prie Seimo – protestas dėl miškų reformos
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Prie Seimo – protestas dėl miškų reformos

Ketvirtadienį, prieš pat penktadienį vyksiantį įspėjamąjį streiką, Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacija (LMPF) rengia didžiausią mitingą šalies profesinių sąjungų istorijoje. Planuojama, kad jame dalyvaus per 2 tūkst. žmonių, rašoma spaudai išplatintame LMPF pranešime.

Anot federacijos, mitingas prieš nedemokratišką ir neskaidrią valstybinių miškų valdymo reformą prasidės 9.30 val. Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo (Gedimino pr. 53) ir prasitęs nuo 12 val. prie LR Prezidentūros (S.Daukanto a. 3).

Pasak LMPF pirmininkės Ingos Ruginienės, „dabartinė situacija absurdiška. Tam, kad socialiniai partneriai teiktųsi derėtis, tenka reikalauti mitingais ir streikais“.

„Susidaro įspūdis, kad Vyriausybei į paprastus darbuotojus nusispjauti. Valdančiajai daugumai ir Vyriausybei esame nematomi. Jie ignoruoja ne tik rinkėjus, kuriems turėtų tarnauti, bet ir nuolatos įžūliai demonstruoja, kad teisiniai įsipareigojimai jiems nerūpi. Jau supratome – kuo aukščiau sėdi, tuo mažiau taisyklių galioja“, – sako I.Ruginienė.

Aplinkos ministerijai pavaldi Generalinė miškų urėdija su LMPF yra pasirašiusi šakinę kolektyvinę sutartį. Joje aiškiai nustatyta, kad reformos negali būti įgyvendinamos prieš tai neinformavus ir nesikonsultavus su darbuotojais.

„Nuoširdžiai stengėmės pradėti konstruktyvias derybas: su valdančiaisiais bandėme kalbėtis gražiuoju, prašėme informacijos oficialiais raštais, kartojome, kad nesame prieš pokyčius, tačiau ir toliau vyksta aklas tinkamai neparengtos reformos stūmimas į priekį, kuris žalingas urėdijoms ir visai valstybei... Kad atkreiptų politikų dėmesį, miškininkai ėmėsi piketų ir net paskelbė įspėjamąjį streiką. Deja, matome, kad politikų tinguliui išmušti to neužteko, tad bandysime juos pabudinti surengę didžiausią mitingą šalies profesinių sąjungų istorijoje. Gal bent tai primins įsipareigojimus Tautai“, – pažymi LMPF pirmininkė.

I.Ruginienė teigia, kad jau pats laikas mūsų politikams prisiminti, jog gyvename ne autoritarinėje, o demokratinėje santvarkoje, kur valdžia turi tam tikrų įsipareigojimų. „Siūlome juos prisiminti. Toks atviras cinizmas ir nesiskaitymas su žmonėmis gėdingas ir netoleruotinas“, – akcentuoja ji.

Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacija primena, kad įspėjamasis streikas vyks birželio 30 d. (penktadienį) nuo 8 iki 10 val. Jo metu urėdijos atliks tik būtiniausias funkcijas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min