Dabar populiaru
Publikuota: 2010 kovo 26d. 10:41

Didžiųjų Lietuvos miestų aikštės sušvis žvakių liepsnomis

Žvakutės
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Žvakutės

Šeštadienio vakarą, 20.30 val. dviejų didžiųjų Lietuvos miestų aikštės sušvis žvakių liepsnomis – taip bus minima tarptautinė „Žemės valanda“.

Vilniaus Rotušės ir Klaipėdos Atgimimo aikštėse „Ekoinstitutas“ ir Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) kviečia iš degančių žvakių sudėti skaičių „60“.

„Tai tarsi simbolis tų bent 60 minučių, kurias kiekvienas galime ir turime paskirti Žemei, parodydami jai pagarbą ir paskatindami aplinkinius domėtis aktualiomis aplinkosaugos problemomis“,– sako LiJOT prezidentas Šarūnas Frolenko.

Uždegti savo žvakutes ir prisidėti prie akcijos, taip išreikšdamas savo pilietinę poziciją, gali kiekvienas. Tikimasi, kad prie akcijos prisidės ir kiti Lietuvos miestai.

„Ekoinstituto“ vadovė Silvinija Simonaitytė sako, kad taip į Lietuvą tarsi „atvedama“ tarptautinė tradicija: minėdami Žemės valandą žmonės užgesina šviesas, išjungia visus elektros prietaisus ir su žvakėmis rankose renkasi į miestų aikštes, kad pabendrautų ir pabūtų kartu – pasidžiaugtų.

„Taip ne tik skiriama daugiau dėmesio aplinkosaugai, bet ir stiprinami ryšiai vietos bendruomenėse: žmonės daugiau bendrauja, stiprėja pasitikėjimas vieni kitais“, – sako ji.

Akcijos metu šviesos valandai užges ne tik Lietuvos miestuose, bet ir žymiausiose pasaulio sostinėse: Berlyne tamsoje paskęs Brandenburgo vartai, o Paryžiuje – Eifelio bokštas. Viliamasi, kad staigmenų pavyks pasiekti ir Vilniuje.

„Žemės valanda“, pradėta minėti prieš trejus metus Australijoje, tapo viena iš globaliausių pasaulio akcijų. Praėjusiais metais valandai šviesos atsisakė šimtai milijonų žmonių 88 pasaulio šalyse, tamsoje paskendo daugiau nei 4000 pasaulio miestų. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Eurovizija 2018

Sveikata

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min