Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Didžiųjų miestų merai prieštarauja alkoholio pardavimo ir reklamos ribojimams

Didžiųjų miestų merai
15min.lt nuotr. / Didžiųjų miestų merai
Šaltinis: 15min
1
A A

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius, Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis ir Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas teigia, kad Seimo sveikatos reikalų komiteto sprendimai, susiję su alkoholio pardavimo ir reklamos ribojimais, yra neadekvatūs.

Merų nuomone, dabar svarstomi draudimai priimami neapgalvotai, neįvertinus jų įtakos viešajam gyvenimui, miestų kultūrai, ekonomikai, svečių laisvalaikiui, maitinimo įstaigų verslui, juose užkoduota viešosios tvarkos pažeidimų ir šešėlinio verslo banga.

Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos vadovai, vertindami radikalius Seime svarstomus alkoholio prekybos ir reklamos apribojimus, labiausiai sunerimę dėl siūlomų draudimų lauko terasose prekiauti bet kokiu alkoholiu. Nerimą jiems kelia ir reklamos ribojimai, tarp kurių – sprendimas neleisti naudoti baruose ir restoranuose alkoholio gamintojų atributikos.

„Lietuvoje baruose ir restoranuose suvartojama mažiau nei dešimtadalis visų parduodamų alkoholinių gėrimų, o buities sąlygomis – net 91 proc. visų svaigalų. Tad alkoholio prekybos ribojimai restoranuose, lauko terasose visiškai nespręs visuomenėje įsišaknijusių, su alkoholiu susijusių problemų“, – teigiama išplatintame pranešime.

Alkoholio prekybos ribojimai restoranuose, lauko terasose visiškai nespręs visuomenėje įsišaknijusių, su alkoholiu susijusių problemų.

Pasak sostinės mero R.Šimašiaus, priėmus planuojamus draudimus, Lietuva pagarsėtų visame pasaulyje kaip vienintelė valstybė, kurios kavinių, barų ir restoranų lauko terasose visiškai uždrausta prekyba alkoholiniais gėrimais: „Toks sprendimas ne tik žlugdo ekonomiką ir pažeidžia teisėtus verslo lūkesčius – verslininkai investavo į lauko terasas lėšas ne vieneriems metams. Tapsime pajuokos objektu turistams iš kitų šalių – sostinės svečiai iš viso pasaulio negalės atsisėsti vasarą lauko terasoje išgerti bokalo alaus. Kai kurios poilsio ir turizmo zonos mieste tiesiog išnyks“.

Anot merų, siūlymas drausti prekiauti alkoholiu nestacionariose lauko kavinėse gėrimų vartojimo nesumažins, o tik apsunkins restoranų veiklą, nes šios lauko terasos ir toliau bus aptarnaujamos – tik iš stacionarių viešojo maitinimo vietų.

„Norint išspręsti bet kokią problemą, iš pradžių reikia išsiaiškinti tikrąsias, gilumines priežastis ir kovoti su jomis, o ne su pasekmėmis. Sprendžiant didžiules problemas radikalūs sprendimai kartais būna būtini, bet net ir jie turi būti labai gerai apgalvoti ir pasverti“, – tvirtina Kauno meras V.Matijošaitis.

Klaipėdos meras V.Grubliauskas tvirtina esąs labiausiai sunerimęs grėsmės ilgametes tradicijas turinčių miesto švenčių išlikimui.

Vida Press nuotr./Draugų kompanija
Vida Press nuotr./Draugų kompanija

„Uždraudus alkoholį nemokamose šventėse, neatpažįstamai pasikeis tokios ilgametes tradicijas turinčios šventės kaip Jūros šventė, Kauno Hanza ar Sostinės dienos. Dalis renginių, norėdami išlikti, vien dėl šio draudimo turės būti apmokestinti, o dalies mažesniųjų apskritai neliks“, – teigia Klaipėdos vadovas.

Priėmus Seime svarstomas Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas, parduotuvių alkoholio skyriuose bus galima prekiauti ne stipresniais nei 7,5 laipsnio gėrimais. Stipresnių gėrimų bus galima įsigyti tik alkoholinių gėrimų parduotuvėse. Išimtis paliekama kaimo parduotuvėms, kuriose bus galima parduoti ir stipresnį alkoholį – iki 15 laipsnių.

Jei ši nuostata liks nepakeista, prekybos centrai savo alkoholio skyrius turės arba paversti specializuotomis alkoholio parduotuvėmis su atskiru įėjimu, arba prekiauti tik silpnu alkoholiu.

Seimas taip pat ketina dar labiau trumpinti prekybos alkoholiu laiką. Siūloma, kad alkoholį įsigyti būtų galima tik nuo 10 iki 20 valandos darbo dienomis ir šeštadieniais bei nuo 10 iki 15 valandos sekmadieniais.

Valdžia taip pat ketina neleisti įsigyti alkoholio bei jį vartoti jaunesniems negu 20 metų asmenims, visiškai uždrausti alkoholio reklamą, drausti prekiauti alkoholiu nemokamuose renginiuose.

Sveikatos komiteto pakoreguotą Alkoholio kontrolės įstatymo pataisų projektą Seimas svarstys gegužės 23-ąją.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min