TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Didžiųjų miestų merai susirinko Panevėžyje

Lietuvos didžiųjų miestų merų forumas
Panevėžio savivaldybės nuotr. / Lietuvos didžiųjų miestų merų forumas
Šaltinis: 15min
0
A A

Panevėžyje ketvirtadienį vyko didžiųjų miestų merų forumas, kuriame dalyvavo 7 didžiųjų savivaldybių vadovai.

„Galiu pasidžiaugti, kad Panevėžyje priimtos dvi rezoliucijos. Matau – kaskart susikalbėjimas tarp didžiųjų miestų vadovų gerėja. Tikiuosi, savivaldos problemos bus sprendžiamos efektyviau ir aukščiausiu lygiu“, – sakė Panevėžio meras Vitalijus Satkevičius.

Susitikime priimta rezoliucija dėl LR koncesijos įstatymo. Siūloma Vyriausybei inicijuoti jo pakeitimą, kad atsirastų galimybė keisti esmines koncesijų sutarties sąlygas, jei tai nepažeistų viešojo intereso ir būtų gautas koncesijų sutartis kontroliuojančios institucijos sutikimas. Galėtų būti keičiami terminai, investicijų dydis ir kt.  

Rezoliucijoje dėl mokinių, gyvenančių kitų savivaldybių teritorijose, priėmimo į tam tikros savivaldybės lopšelius-darželius, neformaliojo švietimo mokyklas ir išlaikymo didžiųjų miestų merai siūlo Vyriausybei pakeisti Švietimo įstatymą, įpareigojant savivaldybes sudaryti sutartis dėl perduodamų paslaugų apmokėjimo.

Didžiųjų miestų forumas yra neformali organizacija, kurio susirinkimai vyksta kas ketvirtį. Šis susirinkimas – ketvirtasis. Iki šiol forumai vyko Klaipėdoje, Kaune ir Vilniuje.

Dėl socialinių pašalpų mokėjimo svarstyta iniciatyva piniginę paramą (socialines pašalpas ir kompensacijas) teikti pagal šeimos ar žmogaus faktinę gyvenamąją vietą. Tačiau po diskusijų nutarta šį siūlymą dar kartą aptarti su specialistais ir kol kas palikti esamą tvarką.

Ketvirtąja rezoliucija „Dėl statinių estetinės išvaizdos užtikrinimo, terlionių nuo pastatų fasadų nuvalymo“ miestų vadovai nusprendė reikalauti teisės aktų pakeitimų, kad pastatų savininkai privalėtų užtikrinti pastatų estetinę išvaizdą ir didėtų baudos už statinių terliojimą dažais. Šią rezoliuciją nutarta patikslinti ir pasirašyti per 2 savaites.

Forume, kuriam pirmininkavo Panevėžys, dalyvavo septyni didžiųjų miestų vadovai: Vilniaus meras Artūras Zuokas, Kauno mero pavaduotojas Vasilijus Popovas, Klaipėdos mero pavaduotojas Artūras Šulcas, Šiaulių meras Justinas Sartauskas, Panevėžio meras Vitalijus Satkevičius, Alytaus mero pavaduotoja Nijolė Makštutienė, Marijampolės meras Vidmantas Brazys.

Kitą posėdį numatyta surengti Seime, susitinkant su parlamento bei Vyriausybės nariais ir išdėstant aktualias problemas.

Didžiųjų miestų forumas yra neformali organizacija, kurio susirinkimai vyksta kas ketvirtį. Šis susirinkimas – ketvirtasis. Iki šiol forumai vyko Klaipėdoje, Kaune ir Vilniuje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min