Dabar populiaru
Publikuota: 2013 sausio 2d. 13:16

Didžiuosiuose Lietuvos miestuose sausio 1-ąją į pasaulį pasibeldė daugiau nei keturios dešimtys kūdikių

Sausio 1-ąją gimęs Herkus
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Sausio 1-ąją gimęs Herkus

Sausio 1-ąją savo gimtadienį nuo šiol švęs dar bent 14 vilniečių, pasaulį išvydusių pirmąją 2013 metų dieną. Kaune gimė 17 vaikų, Klaipėdoje iki sausio 2-osios vidurdienio – 14. Medikai tvirtina, kad darbo jiems nebuvo daugiau nei paprastai, nes šventinę dieną gimė beveik tiek pat kūdikių, kiek ligoninių gimdymo skyriuose gimsta bet kurią dieną. Kiek gausiau nei paprastai gimdymų buvo tik Klaipėdoje.

Sostinėje kūdikių – kaip įprastą dieną

Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje sausio 1-ąją pasveikintos dvi tėvų poros, susilaukusios naujagimių. Iš viso pirmąją naujųjų metų dieną gimė trys vaikai. Vieni iš laimingųjų tėvų – žinomas televizijos laidų vedėjas Jonas Radzevičius ir jo žmona Vitalija, šioje ligoninėje sausio 1-osios 6 valandą ryto susilaukę dvynukų.

Vilniaus gimdymo namuose sausio 1-ąją gimė dešimt kūdikių. Pirmasis į pasaulį pasibeldė berniukas, gimęs 3.52 val. ir svėręs 3 kilogramus.

Per 2012-uosius mūsų ligoninėje iš viso gimė 3 402 naujagimiai. Palyginti su ankstesniais metais kūdikių buvo 130 daugiau, – sakė K.Mačiulienė.

Vilniaus gimdymo namų direktorės Kornelijos Mačiulienės teigimu, Naujųjų metų naktis ir pirmoji metų diena niekuo nesiskyrė nuo kitų dienų šioje ligoninėje. Čia kasdien pagimdo apie dešimt moterų.

„Per 2012-uosius mūsų ligoninėje iš viso gimė 3 402 naujagimiai. Palyginti su ankstesniais metais kūdikių buvo 130 daugiau“, – sakė direktorė.

Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Centro filialo Akušerijos-naujagimių skyriuje sausio 1-ąją gimė tik vienas kūdikis. Jis pasaulį išvydo jau po vidurdienio – 13.45 val. Anot skyriaus atstovės, tai nėra išskirtinis įvykis, kad per parą skyriuje gimė vos vienas vaikas. Esą gimdymų skaičius būna įvairus – kartais sulaukiama 5, kartais 7, o neretai ir vos vieno naujagimio.

Kaune gimė 17 vaikų

Kaune sausio 1 d. gimė 17 vaikų, daugiausia – berniukų. Pirmasis kūdikis – mergaitė – gimė 00.58 val. Krikščioniškuosiuose gimdymo namuose. Čia sausio 1-osios vakarą, 19.10 val., pasaulį išvydo antrasis naujagimis – berniukas.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Sausio 1-ąją gimęs Liutauras
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Sausio 1-ąją gimęs Liutauras

P.Mažylio gimdymo namuose pirmąją metų dieną vienas paskui kitą į pasaulį atėjo du kūdikiai. Vienas gimė 11.54 val., kitas – 12.42 val. Abiejų gimdymo namų atstovai sakė, kad per parą vidutiniškai gimsta 2–3 vaikai.

Kauno klinikinėje ligoninėje pasaulį išvydo 4 vaikai – dvi mergaitės ir du berniukai. Pirmoji 1.25 val. gimė mergaitė.

Daugiausia kūdikių sausio 1-ąją gimė LSMUL Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikoje – 9. Pirmieji dienos šviesą išvydo berniukai: vienas gimė 5.13 val., antrasis – 5.20 val. Iš viso čia gimė 6 berniukai ir 3 mergaitės. Gimdyklos darbuotojų skaičiavimu, vidutiniškai per parą gimsta apie 10–12 vaikų, per metus – per 3 tūkst.

Nors pirmąją Naujųjų metų naktį Kauno klinikose gimė daugiau berniukų nei mergaičių, praeitų metų statistika lyčių atžvilgiu buvo kitokia. Iš 3399 naujagimių, pasaulį išvydo 1758 mergaitės ir 1641 berniukai. Buvo pasitikti 105 dvyniai ir 7 tryniai. Iš viso Gimdymo skyrius 2012 metais priėmė 3281 gimdymą. Tai 41 gimdymu daugiau nei 2011 metais.

Klaipėdoje pirmasis gimė 4,6 kg berniukas

„Pastebėjome, kad moterims nesvarbu –  sausio 1-oji ar sausio 2-oji, kažkodėl labiau nenorima gimdyti gruodžio 31 d.“, – sakė L.Janušas.

Klaipėdoje pirmasis šiais metais į pasaulį pasibeldė per 4,6 kg sveriantis berniukas. Jis Klaipėdos universitetinėje ligoninėje gimė apie 2 val. 10 min. Gana didelis kūdikis – jau trečiasis vaikas šeimoje.

„Šiemet mūsų ligoninėje jau gimė 14 kūdikių, tai kiek daugiau nei įprastai. Vidutiniškai per parą Klaipėdoje gimsta 9 vaikai“, – teigė Klaipėdos universitetinės ligoninės Gimdymo skyriaus vedėjas Leonas Janušas.

Antrasis kūdikis Klaipėdoje gimė jau apie 7 val. ryto.

„Mamoms nėra svarbu, kada gimdyti. Gimdymo dienos nepasirinksi, nebent tai planinė operacija. Pastebėjome, kad moterims nesvarbu – sausio 1-oji ar sausio 2-oji, kažkodėl labiau nenorima gimdyti gruodžio 31 d.“, – sakė medikas.

Praėjusiais metais Klaipėdoje gimė 3 233 kūdikiai, užpernai – apie 3 180.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min