TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Dilema Kėdainių progimnazijoje – ar vyras gali vadovauti žmonai?

„Ryto“ progimnazijos direktorius, įtariama, pažeidė viešuosius ir privačius interesus
Rinkosaikste.lt nuotr. / „Ryto“ progimnazijos direktorius, įtariama, pažeidė viešuosius ir privačius interesus
Šaltinis: rinkosaikste.lt
1
A A

„Ryto“ progimnazijos direktorius Albinas Stankevičius atsidūrė dviprasmiškoje situacijoje. Atlikus įstaigos auditą nustatyta, kad tarp direktoriaus pavaldinių yra ir jo žmona – bibliotekos darbuotoja Jūratė Stankevičienė. Tačiau net ir norėdamas išvengti galimo viešųjų bei privačių interesų konflikto, progimnazijos direktorius atsidūrė aklavietėje. Jis raštu kreipėsi į savivaldybę prašydamas išaiškinimo, kaip ir nuo kokių sprendimų nusišalinti, tačiau atsakymo rengimas užtruko nepaprastai ilgai.

Kėdainių rajono savivaldybėje, panašu, yra problemų su informacijos perdavimu. Ne pirmą kartą problemų iškyla dėl to, jog svarbūs raštai ir dokumentai kažkur prapuola, taip ir nepasiekę adresato. Šį kartą aplaidus savivaldybės klerkų darbas išaiškėjo svarstant Kėdainių rajono švietimo ir kultūros įstaigų vadovų veiklos ataskaitas – ne visos jos įtikino rajono politikus. Ekonomikos ir biudžeto komitetas buvo nusiteikęs skeptiškai ir siūlė nepritarti „Ryto“ progimnazijos direktoriaus Albino Stankevičiaus veiklos ataskaitai. Tačiau panašu, kad be reikalo, mat progimnazijos direktorius tapo eilinio popierizmo įkaitu.

Problema – asmeniniai ryšiai

Nepritarimo ataskaitai priežastis ta, kad „Ryto“ progimnazija neįgyvendino vienos iš savivaldybės kontrolieriaus rekomendacijų. Paaiškėjo, kad progimnazijos bibliotekoje dirba ir direktoriaus žmona Jūratė Stankevičienė, o tai susiję su viešųjų ir privačių interesų derinimu – įstaigos vadovas tiesiogiai teikia nurodymus dėl bibliotekos darbuotojos, t.y. savo žmonos pareigų, funkcijų ir atlyginimo.

Tačiau pats progimnazijos direktorius tikina viską padaręs pagal nurodymus, o pirmosios auditorių išvados įgyvendinti negalėjo, mat negavo rašytinių rekomendacijų.

„Nuo 2015 metų rudens iki 2016 metų birželio mėnesio vyko progimnazijos auditas. Birželio 1 dieną buvo pateiktos septynios auditorių išvados ir rekomendacijos. Visos septynios rekomendacijos yra įgyvendintos, aš turiu keturis dokumentus, kurie gali tą pagrįsti.

Pirmos rekomendacijos – viešųjų ir privačių interesų derinimo – situacija yra tokia, kad, norėdamas ją įgyvendinti, aš turėjau sulaukti rašytinių rekomendacijų, kaip man, kaip vadovui, elgtis ir nuo kokių sprendimų nusišalinti, kad nebūtų pažeisti privatūs ir viešieji interesai. Tačiau rašytinių rekomendacijų laukti būtų tekę ilgai, reikėjo baigti mokslo metus. Taigi aš gavau siūlymą kreiptis į Vyriausiąją tarnybinę etikos komisiją. Specialistai, išgirdę, kokiu klausimu noriu konsultuotis, pasakė, kad situacija nėra sudėtinga, pasiūlė, kaip man elgtis, ir patarė laukti rašytinių rekomendacijų“, – kalbėjo progimnazijos direktorius A.Stankevičius.

Direktorius patikino, kad vos gaus rekomendacijas, jų laikysis. Be to, jis tikino nusišalinęs nuo naujų darbo užmokesčių koeficientų nustatymo veiklos.

Situacija dar sudėtingesnė

Tiesa, savivaldybės kontrolierės Zitos Valiauskienės teigimu, situacija yra kiek kitokia. Nepaisant to, kad direktorius tiesiogiai ir negali nuspręsti savo žmonos, mokyklos bibliotekininkės, atlyginimo, sukurta schema dar labiau apsunkina visą situaciją, tačiau direktoriaus daromos įtakos nesumažina.

„Mūsų duomenimis, progimnazijos direktoriaus žmona nurodymus gaudavo tiesiogiai iš savo vyro, kitaip tariant, savo tiesioginio vadovo, o tai ir rodo pažeistus privačius ir viešuosius interesus. Dėl to mes siūlėme, kad direktorius turėtų nusišalinti nuo tos veiklos ir neturėti jokio darbinio ryšio su žmona. Taip pat jis turėtų kreiptis į savo darbdavį, t.y. merą, pateikti nusišalinimo raštą ir tada jis galėtų gauti rašytines rekomendacijas, kaip ir nuo kokių sprendimų tiksliai jis turi nusišalinti. Toks yra įstatymas“, – kalbėjo savivaldybės kontrolierė.

Tačiau paaiškėjo, kad progimnazijos direktoriaus nusišalinimas nuo tam tikrų sprendimų priėmimo gali būti tik butaforinis.

„Šiuo metu direktorius raštu parašo direktoriaus pavaduotojui, ką konkrečiai šis turi daryti, kiek padidinti atlyginimą bibliotekos darbuotojai, savo žmonai, nuo liepos 1 dienos. Gavęs šį nurodymą, direktoriaus pavaduotojas A.Petreikis rašo įsakymą, kuriuo nustatomas naujas darbuotojos atlyginimas. Mes manome, kad dabar šis klausimas tapo dar sudėtingesnis“, – kalbėjo Z.Valiauskienė.

Ekonomikos ir biudžeto komitetas buvo nusiteikęs skeptiškai ir siūlė nepritarti „Ryto“ progimnazijos direktoriaus Albino Stankevičiaus veiklos ataskaitai. Tačiau panašu, kad be reikalo, mat progimnazijos direktorius tapo eilinio popierizmo įkaitu.

Atsakymo nesulaukė 10 mėnesių

Tiesa, susidariusi kebli situacija vis dėlto gali būti kurio nors savivaldybės darbuotojo aplaidaus darbo pasekmė. Paaiškėjo, kad savivaldybės merui Sauliui Grinkevičiui „Ryto“ progimnazijos direktorius dar 2016 metų birželio 2 dieną pateikė prašymą, kuriame išdėstė susidariusią situaciją ir prašė pateikti raštiškas rekomendacijas. Prašymas buvo užregistruotas, pats rajono meras taip pat teigė atsimenantis minėtą raštą, žinantis, kad raštas buvo adresuotas atsakingiems specialistams, tačiau nežinantis, kodėl atsakymo direktorius taip ir nesulaukė.

10 mėnesių laukimo terminas papiktino ne vieną Tarybos narį, o rajono merui beliko pažadėti, kad kaltieji bus rasti ir situacija bus išsiaiškinta.

Tik kilus skandalui „Ryto“ progimnazijos direktorius gali ramiau atsikvėpti – jis galiausiai sulaukė rašto, kuriame oficialiai išaiškinta, kaip ir nuo kokių sprendimų nusišalinti, kad bibliotekoje dirbanti žmona nebūtų tiesiogiai jam pavaldi.

„Neapibrėžta situacija tęsėsi nuo praėjusių metų birželio iki šių metų balandžio, o atsakymas į mano raštą buvo parengtas tik įsikišus savivaldybės vadovams“, – sakė beveik metus nežinioje gyvenęs „Ryto“ progimnazijos vadovas A.Stankevičius.

rinkosaikste.lt
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Kėdainiai
Parašykite atsiliepimą apie 15min