Dabar populiaru
Publikuota: 2011 vasario 23d. 13:37

Dirbančius oficialius bedarbius siūloma bausti piniginėmis baudomis (atnaujinta 14.15 val.)

Darbas
BFL nuotr. / Darbas

Nelegaliai dirbančius oficialius bedarbius, gaunančius bedarbio pašalpą, siūloma bausti piniginėmis baudomis.

Vyriausybės kancleris Deivydas Matulionis trečiadienį Seimo Biudžeto ir finansų komitete informavo, kad baudos galėtų siekti nuo 300–500 iki 1 000 litų.

„Toks siūlymas dar net Vyriausybėje nesvarstytas, per mėnesį ar du jis pasieks Seimą“, – sakė D.Matulionis.

Po posėdžio kalbėdamas su žurnalistais Vyriausybės kancleris neatmetė galimybės, kad baudos „galėtų būti ir mažesnės“.

Komiteto pirmininko Kęstučio Glavecko teigimu, bauda turi būti tokio dydžio, kad nubaustam žmogui daugiau „to daryti (gauti bedarbio pašalpą ir dirbi, – BNS) nesinorėtų“.

„Ji (bauda – BNS) turi būti juntama ir turėtų būti fiksuoto dydžio“, – sakė K.Glaveckas.

Finansų ministrė Ingrida Šimonytė taip pat parėmė idėją bausti tokius gyventojus: „Tas žmogus sąmoningai imasi šios veiklos.“

D.Matulionis pabrėžė, kad nelegaliai žmones, o ypač tokius bedarbius, priimančių į darbą darbdavių bausti neketinama: „Jiems jau ir taip nustatytos labai didelės baudos.“

Pasak jo, darbdavys ne visada gali žinoti, kad siekiantis įsidarbinti žmogus gauna bedarbio pašalpą, ir gali pakliūti į „nemalonią padėtį“.

Finansų ministrė Ingrida Šimonytė taip pat parėmė idėją bausti tokius gyventojus: „Tas žmogus sąmoningai imasi šios veiklos.“

Biudžeto ir komiteto vicepirmininkas Vitas Matuzas abejojo tokios priemonės naudingumu: „Jeigu abiem bus tik blogai (didelės baudos – BNS) arba tik gerai, išaiškinti tokius atvejus bus sunku.“

Liberalcentristas Žilvinas Šilgalis priekaištavo, kad darbdaviai jau skundžiasi, kad negali rasti legalių darbuotojų, nes daugelis gauna bedarbio pašalpas ir nenorėdami jų prarasti nori dirbti nelegaliai ir gauti atlyginimą grynaisiais.

Pasak D.Matulionio, dabar už nelegaliai įdarbintus darbuotojus darbdaviai baudžiami nuo 3 iki 20 tūkst. litų.

Darbo inspektorius Dainius Pluktas informavo, kad siūloma bausti ir įmones, kuriose bus nelegaliai įdarbinami žmonės arba darbuotojams bus mokami neapmokestinami atlyginimai.

Pasak jo, už tokius pažeidimus galės būti draudžiama įmonei iki penkerių metų dalyvauti viešuosiuose pirkimuose, iki 3–5 metų ji negalės pretenduoti į Europos Sąjungos paramą, o jeigu ją gavo, turės grąžinti.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min