Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dirbantys pensininkai bent kol kas neatgaus sumažintos pensijos dalies

Senolė
„Scanpix“ nuotr. / Senolė
Šaltinis: BNS
0
A A

Premjero Andriaus Kubiliaus sudaryta darbo grupė mano, pensijų mažinimas dirbantiems pensininkams labiau nei nedirbantiems nepažeidžia Konstitucinio Teismo (KT) išaiškinimo, teigia jos išvadas pristačiusi finansų ministrė Ingrida Šimonytė.

„Tikslinti dabar galiojančio įstatymo dėl Konstitucinio Teismo sprendimo mes Vyriausybei nesiūlome“, – žurnalistams sakė darbo grupės vadovė I.Šimonytė.

Jos teigimu, sprendimas priimtas atsižvelgus į KT išsaiškinimą.

„Dėl pensininkų, gaunančių papildomų draudžiamųjų pajamų – turinčių verslą ar gaunančių autorines pajamas, ar kitas specialias išmokas – vis dėlto, išnagrinėję Konstitucinio Teismo (KT) sprendimą ir kitus teisės aktus, manytume, kad tikrai nėra prieštaros KT suformuluotiems principams. Atsižvelgiant į tai, kas yra draudžiamosios pajamos, kas yra asmenys, draudžiami socialiniu draudimu, įvertinę visas aplinkybes, manome, kad toks principas, koks yra įteisintas dabar, nereiškia, kad (pensijos – BNS) mažinamos labiau būtent dėl to, kad žmogus dirba tam tikrą darbą ar būtent dėl to, kad turi tam tikrą verslą“, – sakė ji.

Be to, pasak jos, darbo grupė nusprendė, kad pensijos visiems pensininkams buvo mažinamos proporcingai, kad ir ne visiems vienodu procentu.

„Tas mažinimas, kuris dabar numatytas, yra proporcingas pagal tuos principus, kuriuos savo sprendime išdėstė Konstitucinis Teismas“, – sakė I.Šimonytė.

Seimas Vyriausybės siūlymu laikinu įstatymu nuo 2010 metų pradžios iki 2011 metų pabaigos sumažino didesnes nei 650 litų per mėnesį pensijas. Pensijos, priklausomai nuo jų dydžio, mažėjo 2,1–12,3 procento.

Dirbantiems, arba gaunantiems draudžiamųjų pajamų, pensininkams, priklausomai nuo darbo užmokesčio, pensijos mažėjo 2,5–70 procentų.

Darbo grupės išvadose rašoma, kad asmenys nėra priskiriami prie draudžiamųjų pajamų gaunančių grupės vien todėl, kad jie dirba ar užsiima verslu.

Vyriausybė pirmadienį pasitarime pritarė darbo grupės išvadoms ir nutarė, jog būtina patikslinti Socialinių išmokų perskaičiavimo ir mokėjimo laikinąjį įstatymą, į jį perkeliant pensijų kompensavimo mechanizmo esminius principus.

Konstitucinis Teismas balandį išaiškino, kad negalima nustatyti tokio teisinio reguliavimo, pagal kurį asmenims, kurie dirba darbą ar užsiima verslu, paskirta ir mokama senatvės pensija būtent dėl to būtų sumažinta didesniu mastu nei tiems asmenims, kurie nedirba jokio darbo ir nesiverčia jokiu verslu.  

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min