Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gegužės 21d. 17:08

Dirigentas N.Vaicis: M.Rojaus tembras panašus į Domingo

Šeštadienį publikai bus pristatytas naujasTaip pat publikai naujas dirigentas Normundas Vaicys iš Latvijos nacionalinės operos.
Muzikinio teatro nuotr. / Šeštadienį publikai bus pristatytas naujasTaip pat publikai naujas dirigentas Normundas Vaicys iš Latvijos nacionalinės operos.

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras kviečia minėti didžiojo vokiečių kompozitoriaus Richardo Vagnerio gimtadienį.

Šeštadienį,18.30 val., rengiamas 2 dalių simfoninės-vokalinės muzikos koncertas, kuriame populiarių Vagnerio operų fragmetus atliks teatro pažibos – Dalia Kužmarskytė, Valerija Balsytė, Aurelija Dovydaitienė, Artūras Kozlovskis ir Mindaugas Rojus, pirmą kartą dainuosiantis tenoro partiją. Jis su V. Balsyte atliks Zygmundo ir Zyglindės duetą iš operos „Valkirija“.

Taip pat publikai teatras pristatys naują dirigentą – Normundą Vaicį iš Latvijos nacionalinės operos. Šis dirigentas teigia, jog M. Rojaus balso tembras panašus į legendinio tenoro Placido Domingo, kuris dainininko karjerą pradėjo kaip baritonas.

Kodėl toks svarbus R. Vagneris Klaipėdos kultūriniam gyvenimui? Klaipėda – vienintelis miestas Lietuvoje, kuriame 1836 m. kompozitorius gyveno. Čia jis pradėjo savo muzikinę veiklą, tuomet  buvo jaunas, darbo ieškantis muzikantas, su savo mylimąja, aktore Wilhelmina (Minna) Planer bandantis rasti savo vietą meno pasaulyje.

Vokiečių kompozitorius, muzikos teoretikas ir eseistas Richardas Vagneris (1813–1883) yra vienas didžiausių vokiečių romantinės operos kūrėjų. Kompozitoriaus muzikoje įkūnyta „nenutrūkstamos melodijos“ idėja, išreikšta nesustabdomu, veržliu garsų srautu. Vagneris operoms libretus rašė pats, jam tekstas buvo neatsiejamas nuo garso – taip jis kūrė ateities muzikinę dramą.

Vagneris – pasaulinė vertybė, todėl ir klaipėdiečiai turėtų didžiuotis kompozitoriaus paliktais pėdsakais. Lietuvoje R.Vagnerio kūriniai skamba dar retokai. Pirmoji į šio kompozitoriaus kūrybos pasaulį tautiečius ryžtingai nuvedė Violeta Urmanavičiūtė-Urmana.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min