Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Diriguojant šveicarui Kaune gros miesto simfoninis orkestras ir dirigento žmona

Dirigentas Kasparas Zehnderis
Organizatorių nuotr. / Dirigentas Kasparas Zehnderis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kauno miesto simfoninis orkestras kviečia į įsimintiną koncertą Kauno valstybinėje filharmonijoje. Spalio 15 dieną, penktadienį, orkestrui diriguos iškilus šveicarų dirigentas Kasparas Zehnderis, o jo žmona, fleitistė Anna Ioana Oltean, atliks vieną ryškiausių danų kompozicijos mokyklos atstovų Karlo Nielseno koncertą fleitai ir orkestrui.

Pirmą kartą Kauno orkestrui diriguosiantis K.Zehnderis klausytojams pateiks įdomią vokiečių ir danų muzikos programą. Vienas koncerto akcentų – ryškus pasaulinės klasikos kūrinys, priklausantis L. van Bethovenui – penktoji, dar žinoma kaip „lemties“, simfonija. Europos fatališkų įvykių ir kompozitoriaus asmeninės dramos fone parašyta, 1808 m. buvo pristatyta visuomenei Vienoje.

Klausytojai išgirs ir F.Mendelsohn-Bartholdy uvertiūrą „Rami jūra ir laimingas pasiplaukiojimas“, taip pat jau minėtą danų kompozitoriaus C.Nielseno koncertą fleitai ir orkestrui.

K.Zehnderis kurį laiką buvo garsaus Prahos filharmonijos orkestro vyriausiasis dirigentas ir dažnai koncertuodavo geriausiose Europos koncertų salėse bei prestižiniuose tarptautiniuose festivaliuose. 2007 m. spalį K.Zehnderis su dideliu pasisekimu debiutavo Milano teatre „La Scala“, po to sulaukė Prancūzijos nacionalinio, Liucernos simfoninio, Anglijos kamerinio ir kitų garsių orkestrų kvietimų. 2009-uosius jis baigė koncertais Prahos nacionaliniame teatre, kur su Prahos filharmonijos orkestru ir įžymiąja dainininke Magdalena Kožená atliko G.Mahlerio kūrinius. Šio sezono įgyvendinti planai: Prahos pilies festivalio pradžios koncertas, gastrolės Ispanijoje su Anglijos kameriniu, koncertai su Slovakijos, Brno filharmonijų ir Liucernos simfoniniu orkestrais, pasirodymas „Janáčkův Máj“ festivalyje Ostravoje.

Jo žmona, A.I.Oltean yra daugelio Šveicarijos nacionalinių ir Europos šalių tarptautinių konkursų pirmųjų vietų laureatė. Kaip solistė ne kartą bendradarbiavo su Berno simfoniniu orkestru, Sinfonietta Cracovia, Burgdorfero kameriniu orkestru taip pat kaip kamerinių ansamblių solistė koncertavo Vengrijoje, Vokietijoje, Italijoje, Ispanijoje, Švedijoje, Čekijoje.

Šiuo metu A.I.Oltean dėsto Berno konservatorijoje, veda meistriškumo kursus. Rumunijoje ji įkūrė fleitos vasaros mokyklą, kurioje įvairaus amžiaus vaikams suteikta galimybė dirbti su profesionaliais pedagogais, tobulinti techniką ir įgūdžius.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min