Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Diržus veržiasi, bet optimizmo nepraranda

Jau kitą savaitę sostinės turistams duris turėtų atverti Turizmo informacijos centras Katedros aikštėje.
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr. / Jau kitą savaitę sostinės turistams duris turėtų atverti Turizmo informacijos centras Katedros aikštėje.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniaus miesto turizmo informacijos centras šiemet stipriai veržiasi diržus. Pirmadienį buvo uždarytas informaciją turizmo klausimais teikęs centras savivaldybės patalpose, vasarai nebus įdarbinama papildomai žmonių, kaip buvo iki šiol. Nepaisant to, tikimasi, kad sostinę šiemet aplankys rekordinis turistų skaičius.

Kiekvieną vasarą Vilniaus turizmo informacijos centras papildomai samdydavo darbuotojų, kad atvykėliams turistams būtų patogu. Tačiau šiemet, taupymo sumetimais, bus siekiama išsiversti su nuolat centre dirbančiais 20 darbuotojų. „Kadangi nuolatinių darbuotojų yra per mažai, kad jie spėtų dirbti visuose informacijos centruose, o daugiau žmonių įdarbinti negalime, turime uždaryti neefektyviausiai dirbusį turizmo informacijos centrą savivaldybėje“, – sakė Vilniaus turizmo informacijos centro direktorė Jolanta Beniulienė.

Jos tvirtinimu, nuo šiol turistams informaciją mieste teiks trys centrai – geležinkelio stotyje, prie Rotušės bei Vilniaus gatvėje. Be to, kitą savaitę, nuo gegužės 5 dienos, nedidukas informacijos centras duris atvers ir Katedros aikštėje. Kadangi šio centro patalpos nešildomos, jis turistams bus prieinamas iki rugsėjo vidurio.

Prancūzai turistai yra išlaidesni, todėl mieste palieka daugiau pinigų. Sakė N.Beliukevičienė.

Paneigia išankstinę nuomonę

Pernai Lietuvos sostinę, anot Vilniaus miesto savivaldybės Turizmo ir miesto įvaizdžio skyriaus vedėjos Nijolės Beliukevičienės, aplankė 1,6 mln. užsienio turistų. „Daugiausia turistų sulaukėme iš Lenkijos, taip pat Vokietijos, Jungtinės Karalystės, Italijos. Padaugėjo baltarusių“, – sakė N.Beliukevičienė. Ji džiaugėsi, kad Lietuvą atranda ir kitų didžiųjų šalių turistai, pavyzdžiui, prancūzai. „Prancūzai turistai yra išlaidesni, todėl mieste palieka daugiau pinigų“, – sakė N.Beliukevičienė.

Jos tvirtinimu, užsieniečiai dažnai apie Lietuvą turi susidarę klaidingą nuomonę, o čia atvažiavę maloniai nustemba. „Jie tikisi blogesnio, tačiau atvykę džiaugiasi, kad čia labai gražu. Grįžę namo jie Lietuvą rekomenduoja savo artimiesiems, draugams ir pažįstamiems“, – pasakojo N.Beliukevičienė.

Tikisi daugiau turistų

Miesto Turizmo ir miesto įvaizdžio skyriaus vedėja tvirtino, kad pernai užsienio turistų Vilniuje, lyginant su ankstesniais metais, buvo 5 proc. daugiau. Kitose šalyse šis augimo rodiklis buvo vos 1-2 proc. N.Beliukevičienė optimistiškai vylėsi, kad šiemet turistų augimas bus dar didesnis. „Žinoma, sunkmetis daro savo, tačiau juk žmonės vis tiek atostogauja. Tiesiog atostogoms jie renkasi artimesnes šalis“, – tvirtino N.Beliukevičienė.

Būtent dėl šios priežasties šiemet Turizmo ir informacijos centras daugiau dėmesio skiria kaimynėms – Latvijai, Estijai. „Išleidome brošiūrų latvių, estų kalbomis, kad parodytume, jog laukiame šių šalių turistų“, – sakė N.Beliukevičienė.

Pasak jos, kita svari priežastis, kodėl turistų į Vilnių turėtų atvykti daugiau – „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ renginiai. „Gal ne viskas vyksta, kaip planuota anksčiau, tačiau akivaizdu, kad šią vasarą Vilniuje bus daugiau renginių nei iki šiol“, – vylėsi N.Beliukevičienė.

Komentarai
Temos Turistai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min