2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2019 05 02

Diskusijų festivalio „Būtent!“ programai visuomenė pasiūlė 80 temų

Diskusijų festivalyje „Būtent!“ rugsėjį garsiai skambės visuomenei rūpintys klausimai. Organizatoriams paskelbus atvirą diskusijų temų konkursą, nevyriausybinės organizacijos, valstybės institucijos, verslo asociacijos, įmonės ir privatūs asmenys pasiūlė virš 80 temų, iš kurių buvo atrinktos 25-ios temos. Jos sudarys trečdalį festivalio programos.
Diskusijų festivalis „Būtent!“
Diskusijų festivalis „Būtent!“

Šiemet atrankoje vyravo švietimo, lygių galimybių, ekologijos, emocinės sveikatos, naujųjų technologijų ir jų plėtros tematika. Nemažai pasiūlymų sulaukta inžinerinės pramonės, saugumo, sveikatos temomis.

Organizatorių nuotr./Diskųsijų festivalis „Būtent!“
Organizatorių nuotr./Diskųsijų festivalis „Būtent!“

„Kreipdamiesi į visuomenę, raginome išsakyti savo poziciją, iškelti diskusinių klausimų, rūpimų temų. Šiemet taip pat džiaugiamės aukštu visuomenės aktyvumu ir plačiu pasiūlytų temų spektru: nuo temų apie auklėjimo, ugdymo madas, lietuviško humoro ypatybes ar ekologiją iki temų apie skaitmeninę ekonomiką ar kibernetinį saugumą. Apie tai bei daugelį kitų klausimų ir diskutuosime Birštone rugsėjį,“ – džiaugiasi vienas diskusijų festivalio iniciatorių Arnas Marcinkus.

Festivalio programą papildys Licėjaus alumnų asociacijos, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto, Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos LINPRA, Žinių ekonomikos forumo, MB „Tvarūs projektai“, „Domino teatro“ ir kitų įmonių, organizacijų bei privačių asmenų pasiūlytos temos.

Visos konkurso būdu atrinktos temos sudarys trečdalį renginio programos. Štai keletas jų: „Senatvės baubo išvarymas arba kaip kurti senatvei draugišką šalį“, „Skaitmeninė transformacija kaip iššūkis žmogaus teisėms“, „Pučiamės – ar žiūrime legaliai“, „Tavo vaikas: Sabonis, Boltas ar Meilutytė? Nesvaikit!”, „Į ką investuoti, kai Tau 18 metų?“, „Ar katalikų bažnyčia tikrai nekenčia moterų?“, „Kas didesnis baubas: seksualumas, ar psichikos sutrikimas?“ Visas atrinktas temas ir jų kūrėjus rasite čia. Likusią programos dalį kuria apie 40 prie renginio prisidedančių organizacijų.

Organizatorių nuotr./Diskusijų festivalis „Būtent“ – pirmoji diena
Organizatorių nuotr./Diskusijų festivalis „Būtent“ – pirmoji diena

Festivalio organizatoriai lankytojams šiemet žada sodrią, solidžią ir smagią programą, daugiau nei 70 valandų turiningų diskusijų ir renginių, daugybę įdomių susitikimų, betarpiškų pokalbių, o šeimoms ir patiems mažiausiems dalyviams bus rengiama speciali programa. Siekiama, kad festivalio lankytojai galėtų ne tik klausytis, įsitraukti į diskusijas, bet ir patogiai, gerai bei prasmingai praleisti laiką.

Svarbūs Lietuvai sprendimai neatsiejami nuo požiūrių įvairovės ir skirtingų visuomenės grupių įtraukimo juos svarstant. Aukšta diskusijų kultūra padeda visuomenei susitarti dėl valstybės raidos prioritetų ir lemia geresnę priimamų sprendimų kokybę. Šis festivalis – tai Lietuvoje puoselėjama atvira diskusijų erdvė, kuri prisideda prie demokratiškos, vieningos bei pažangios visuomenės kūrimo, ugdo diskusijų, įsiklausymo kultūrą ir toleranciją kitai nuomonei bei požiūriui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min