Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugpjūčio 11d. 14:38

Dokumentų klastotojams – Šiaulių pasieniečių smūgiai

Suklastotas pasas
VSAT nuotr. / Suklastotas pasas

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Šiaulių rinktinės pasieniečiams įkliuvo su tarptautine organizuota nusikalstama grupuote siejami asmenys. Turimais duomenimis, sulaikytieji dideliais kiekiais klastojo, laikė bei realizavo jau padirbtus dokumentus.

Praėjusį penktadienį VSAT Šiaulių rinktinės Operatyvinės veiklos skyriaus ir Specialiosios paskirties būrio pareigūnai kelyje Panevėžys-Kaunas patikrinimui sustabdė automobilį „Audi A6“. Juo vyko du vyrai: 40 metų vairuotojas, neturintis pastovios gyvenamosios vietos ir 21 metų biržietis.

VSAT pareigūnai jau turėjo informacijos apie tai, kad šie asmenys gali gabenti klastotes, todėl transporto priemonė ir ja vykę asmenys buvo pristatyti į Šiaulių rinktinę.

Patikrinimo metu už galinio automobilio valstybinio numerio rastas polietileno maišelis, kuriame buvo sudėti dokumentai: lietuviškas vairuotojo pažymėjimas bei Lietuvos Respublikos piliečio pasas. Juos pareigūnai įžvelgė klastojimo požymių.

Tęsdami pradėtą tyrimą, šeštadienį VSAT Šiaulių rinktinės pasieniečiai atliko kratą vieno iš sulaikytojų nuomojamose patalpose Panevėžio mieste. Jos metu rasti kompaktiniai diskai su universiteto diplomo, jo priedo, Rusijos Federacijos vizos, Lietuvos piliečio paso, gimimo liudijimo blankų bei kitų dokumentų kopijomis.

Akmenės rajono apylinkės teismas abu vyrus leido suimti mėnesiui.

Pirmadienį VSAT Šiaulių rinktinės pasieniečiai atliko kratas vieno 32 metų Panevėžio rajono gyventojo namuose ir darbovietėje. Jų metu rasta kompiuterinė įranga, laikmenos su įvairių dokumentų, įtariama, parengtų klastojimui, kopijomis.

Sulaikytiesiems yra pareikšti įtarimai veikiant organizuotoje grupėje suklastojus didelį kiekį įvairių dokumentų: asmens tapatybės kortelių, pasų, vairuotojų pažymėjimų bei griežtos atskaitomybės blankų – oficialių institucijų pažymų, mokslo diplomų, jų priedų, Rusijos Federacijos vizų, gimimo liudijimų, kitų dokumentų.

Manoma, kad dalis šių dokumentų vėliau galėjo būti naudojami neteisėtam užsieniečių gabenimui per valstybės sieną.

Vyksta tolesnis tyrimas.

 


 

Temos: 1 Klastojimas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min