Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gruodžio 29d. 10:52

Dovana Lietuvai – 46 metrų ilgio užrašas „LAISVĖ“

news_5a45f8dc58d2b0c052ec.jpg
Konstrukcija iš modulinių pastolių su užrašu „LAISVĖ“

Lietuvai ruošiantis paminėti valstybės šimtmetį, vokiško kapitalo įmonė „Layher Baltic“ prie savo biuro ir logistikos centro Salininkuose pastatė įspūdingą pastolių konstrukciją. Tai yra žodis „LAISVĖ“. Šį užrašą mato į Vilnių atskrendančių lėktuvų keleiviai.

Bendrovė savo pranešime spaudai teigia, kad tai yra visiškai nekomercinis projektas, skirtas projektui „KURK – Šimtmečio dovanos“.

Bendras konstrukcijos ilgis yra daugiau kaip 46 metrai, ilgis 8 metrai, o plotis 5 metrai. Kadangi tai laisvai stovinti konstrukcija, tai prieš ją statant buvo įvertinti visos saugumo priemonės, apskaičiuoti ir uždėti specialūs balastai, kad užrašas stovėtų tvirtai. Konstrukcija stovi šalia įmonės biuro.

Kaip sakė bendrovės projektų vadovas Olegas Abramovas, konstrukciją, kuri nėra montuojama prie sienos, o stovi laisvai, pastatyti nėra taip paprasta, todėl reikia specialių skaičiavimų, sprendimų. Šventinės konstrukcijos projektą, vadovaujamas geriausio 2016 metų statybos inžinieriaus vardą pelniusio bendrovės „Layher Baltic“ inžinieriaus – konstruktoriaus Vaido Baltuškos, sukūrė neseniai įmonėje pradėjęs dirbti inžinierius – konstruktorius Ramanas Dzikavitskis iš Baltarusijos.

Kadangi šalia yra ir tarptautinio Vilniaus oro uosto pakilimo ir nuleidimo takas, tai šis užrašas labai gerai matomas pro lėktuvų iliuminatorius.

Konstrukciją apie 10 valandų montavo penki profesionalūs pastolių montuotojai. Dar prireikė dviejų profesionalių pramonės alpinizmo žmonių ir 5 valandų, kad jie uždėtų tentus. Konstrukcija stovės visus metus iki 2019 m.

Kad konstrukcija stovėtų stabiliai, būtų neįveikiama vėjams, ant kiekvienos raidės yra sumontuota iki keturių tonų balasto.

Konstrukcijos raidėms aptraukti bendrovė užsakė specialų tentą, ieškodama spalvos, kuri kuo labiau atitiktų Lietuvos vėliavoje esančią raudoną. Kadangi ji stovės metus, tentui parinkta specialios tekstūros medžiaga, tinkanti lauko sąlygomis. Tentams pakabinti prisireikė dar penkių valandų ir šį darbą taip pat atliko profesionalai – du pramoninio alpinizmo specialistai.

Konstrukcija apšviesta šešiais led tipo šviestuvais, kurie įrengti ant dviejų metrų ilgio laikiklių.

Paklaustas, kiek kainavo tokia konstrukcija, bendrovės „Layher Baltic“ projektų vadovas O.Abramovas paaiškino, kad tai iš tiesų brangus projektas, nes buvo samdomi profesionalai, kad darbas būtų atliktas nepriekaištingai, tačiau „kainos jis neturi, nes tai yra „Layher Baltic“ dovana Lietuvos 100-ečio proga“.

Tai jau ketvirta bendrovės „Layher Baltic“ konstrukcija. Olimpinių žaidynių išvakarėse buvo sumontuota pirmoji konstrukcija iš trijų raidžių LTU, bendrovei švenčiant 10-metį, buvo pastatyta LAYHER 10 konstrukcija, o Valstybės dienos proga prie Salininkų buvo sumontuota konstrukcija LIETUVA.

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min