Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 23d. 06:02

Drabužiai iš konteinerių – į Afriką

Prieš pusantrų metų Klaipėdoje atsirado pirmieji konteineriai, skirti tekstilei. Šiuo metu jų jau yra apie porą šimtų.

Tekstilės atliekų rūšiavimu užsiimančios bendrovės „Dėvėdra“ duomenimis, šiomis specialiomis talpomis naudojasi daugelis klaipėdiečių – per mėnesį į konteinerius jie išmeta apie 10 tonų drabužių.

Klaipėdietė Nijolė pasakojo, kad į konteinerius išmeta jai jau nebereikalingus rūbus. „Sukroviau į maišelį išplautus, išlygintus marškinėlius ir išmečiau į tekstilei skirtą konteinerį prie savo namų. Jie buvo man jau nebereikalingi, todėl ir atsikračiau. Gal kam nors prireiks“, – sakė ji.

Anot bendrovės „Dėvėdra“ steigėjos Emilijos Lohdės, žmonės labai tvarkingai išmeta nebereikalingus drabužius – dažniausiai supakuoja į maišelius. Vis dėlto, apie 30 procentų tekstilės atliekų yra išmetama į sąvartyną, kiti drabužiai – perdirbami, o tinkami nešiojimui – išvežami į Afriką. „Klaipėdos labdaringoms organizacijoms šie drabužiai nereikalingi. Kartais jos pačios prašo atvažiuoti ir pasiimti iš jų padėvėtų rūbų“, – sakė E.Lohdė.

Anot pašnekovės, anksčiau žmonės išmesdavo labai senus drabužius, o dabar išmetama įvairesnių rūbų. Kiek mažiau nebereikalingų drabužių klaipėdiečiai išmeta žiemos metu.
 

Temos: 2 Atliekos Afrika

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min