Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dramos teatras pasikeitė neatpažįstamai

Klaipėdos dramos teatras pasikeitė neatpažįstamai.
Klaipėdos dramos teatras pasikeitė neatpažįstamai.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vėlų penktadienio vakarą Klaipėdos Teatro fasadas pasikeitė neatpažįstamai.

Beveik tūkstantis klaipėdiečių ir miesto svečių būriavosi Teatro aikštėje, laukdami, kol gerokai sutems – bet lūkuriuoti buvo verta – minia ėmė aikčioti stebėdama pirmą kartą Klaipėdoje pristatytą specialiai uostamiesčiui sukurtą vaizdo projekciją „Dalelė Klaipėdos krašto“, efektingai pristatančią miestą, jo istoriją, įspūdingas vietas, kultūrą ir žmones.

Visa tai buvo  naujo alaus „Švyturio Memelbrau“ dovana ir padėka Klaipėdai. Vos sutemus mušamųjų kompozicija šiuolaikiškai sugrojo tradicinę „Stinta pūkis“. Tai buvo įžanga į vaizdo projekciją, kurią pirmą kartą Klaipėdoje ant Dramos teatro pastato,

„Švyturio“ užsakymu, įgyvendino interaktyvios projekcijos autorius Bartas Polonskis ir 3D animaciją sukūręs Simas Chomentauskas. Projekcijos herojus, kurį įgarsino aktorius Vytautas Paukštė, pasveikina atvykėlį keliauninką į Klaipėdą ir jam pasakoja įspūdingiausius Klaipėdos istorijos momentus. Kad ir tai, jog Klaipėda – seniausias Lietuvos miestas, turintis Vakarų Europos miesto teises ir herbą.

Vaizdas kurtas taip, jog Dramos teatras tarsi atgyjo, tapo artistu, kartais neatpažįstamai pasikeisdamas.

Projekcijos pabaigoje susirinkusiuosius – daugiausia jaunimą, šeimas su vaikais – sutraukė interaktyvi dalis, kurios metu projekcijos ant pastato ryškiomis spalvomis reagavo į žmonių judesius.

Šie nemokami  išskirtiniai renginiai – naujojo, specialios technologijos „Švyturio Memelbrau“ alaus, sukurto Klaipėdos kraštui ir žmonėms, dovana ir padėka uostamiesčiui.

Sekdami Klaipėdos krašto tradicijomis, „Švyturio“ aludariai sukūrė ir savo kraštui dedikavo naują specialios technologijos alų – „Memelbrau“. Šis alus gaminamas mažomis partijomis ir platinamas tik pajūrio ir pamario krašte nuo gegužės 28-osios.

„Memelbrau“ išsiskiria tuo, kad šiam unikaliam alui pagaminti naudojama keletas salyklo rūšių – kvietinis, miežinis ir karamelinis, o brandinamas jis horizontaliose talpyklose.

Salyklo rūšis pasirinkome neatsitiktinai: miežinis simbolizuoja Lietuvos aludarystės tradiciją, kvietinis – Vokietijos, o tamsus karamelinis – Klaipėdos krašto, nes jame visada populiariausios buvo su šiuo salyklu išvirtos alaus rūšys“, – sako „Švyturio“ vyriausioji aludarė Džuljeta Armonienė.

Alaus pavadinimas „Memelbrau“ reiškia „Mėmelyje išvarytą alų“ arba tiesiog „Klaipėdos alų“. Mėmelis – tai senasis Klaipėdos pavadinimas, vartotas iki 1945 m.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min