Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gegužės 19d. 12:26 , Atnaujinta: 2012 gegužės 19d. 14:06

Drąsiaus Kedžio šalininkai Vilniuje susirinko į violetinę „Teisingumo eiseną“

Drąsiaus Kedžio šalininkų minia Vilniuje susirinko į „Teisingumo eiseną“
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Drąsiaus Kedžio šalininkų minia Vilniuje susirinko į „Teisingumo eiseną“

Protestuodami prieš teismo sprendimą ir jo vykdymo metodus, šeštadienį į vadinamąją „Teisingumo eiseną“ Vilniuje susirinko D.Kedžio bei N.Venckienės šalininkai bei jiems prijaučiantys. Po mitingų prie Seimo ir Prezidentūros, protestą nutarta perkelti į automagistralę Vilnius–Kaunas.

Šeštadienio vidurdienį sostinėje prie prezidentūros prasidėjo valandą trukęs mitingas.

Susirinko iki 1 000 žmonių, publika įvairi, tačiau dauguma vyresnio amžiaus. Susirinkusieji siekia išreikšti protestą prieš valstybę, jos politikus ir pareigūnus, surengusius prievartinę mažametės perdavimo operaciją jos biologinei motinai. "Laisvę mergaitei! Grąžinkit mergaitę namo!", – skandavo žmonės.

Per megafoną kalbėję aktyvistai kritikavo šalies vadovę, Vyriausybę, teisėsaugos institucijų vadovybę, antstolius ir vaikų teisių specialistes.

„Lietuva turi visa sukilti!“, – susirinkusiuosius ragino politikas, visuomenės veikėjas Algimantas Matulevičius. Jis dar pridūrė: „Ir netikėkite, ką kalba Uspaskicho pakalikai, kad mergaitei viskas gerai.“

Ugningai kalbėjusi rašytoja Erika Drungytė taip pat reikalavo visuomenei parodyti, kur dabar yra vaikas.

Kaip mažametės gydytoja per mitingą pristatytos vaikų medikės žodžiais tariant, „D. iki tų įvykių buvo sveika ir psichologiškai, ir morališkai, ir ji tikrai galėjo priimti visus sprendimus, ir ji turi teisę apsispręsti, su kuo gyventi.“

Susirinkusiųjų pašaipų juoką sukėlė parlamentaro Naglio Puteikio palyginimas, kad mažametės namus šturmavo 240 dvimetrinių smogikų, tuo tarpu kai pavojingiausią visų laikų pasaulio teroristą Osamą Bin Ladeną likvidavo vos 26 JAV kariai.

Mitingas vyko itin emocingai. Atmosfera lyginama su Sausio 13-ąja, kitais istoriniais įvykiais. Po mitingo eisena pajudėjo nuo prezidentūros Seimo link. Minia nešė kryžių, puoštą gintarais ir stūmė prieš save vaiko vežimėlį su violetiniu kaspinu. Tarp aktyvistų – ir triukšmingais pasisakymais pagarsėjęs Seimo narys Saulius Stoma. Jis pareiškė, kad jam gėda priklausyti valdančių koalicijai. Politikas pažadėjo jau pirmadienį trauktis iš konservatorių gretų.

Prieš eiseną Kauno kunigas Robertas Grigas pateikė komentarų žiniasklaidai, o netrukus, po profesoriaus Povilo Gylio padarytos įžangos, stojo į tribūną ir rėžė ugningą kalbą visiems susirinkusiems.

Gedimino prospektas dalinai buvo uždarytas dėl vykstančių gatvės krepšinio varžybų, tačiau minia vis tiek ėjo šia gatve ir korektiškai aplenkė renginio vietą.

Organizatoriai kvietė tuo pat metu rengti panašias eisenas ir kituose miestuose.

VIDEO: 15min.lt - Vilnių sudrebino tūkstantinė violetinė Teisingumo eisena

Papildyta 13.23 val. Eisenos dalyviai artėja prie Seimo, kurį saugo negausios pareigūnų pareigos. Nepriklausomybės aikštė aptverta STOP juosta, kad protestuotojai negalėtų prieiti prie parlamento rūmų. Eisenos organizatoriai mitingo Prezidentūros metu užsiminė, kad riaušių scenarijaus nederėtų kartoti. Žygio dalyviai Gedimino prospektu ėjo apie pusvalandį.

Papildyta 13.33 val. Prie Seimo pasigirdus eisenos dalyvių skanduotei „Lietuva! Lietuva!“, iš prieigų į Nepriklausomybės aikštę persibazavo gausesnės policijos pajėgos. Aikštės teritoriją per kelias minutes užtvindė eisenos dalyviai. Šimtai žygio dalyvių giedojo Tautinę giesmę. Vėliau prie Seimo skambėjo ugningos kalbos.

Susibūrimas prie Seimo baigėsi per 15 minučių. Eisenos organizatoriai padėkojo visiems susirinkusiems, o galinčius paprašė grįžti prie prezidentūros ir tęsti budėjimą po Dalios Grybauskaitės darbinės rezidencijos langais.

Dauguma eisenos dalyvių netrukus išsiskirstė, tačiau maždaug šimtas asmenų dar liko prie Seimo pasižmonėti, pasidalyti įspūdžiais apie karščiausias šios savaitės aktualijas.

Viena mitingo aktyvistė per megafoną dar nutarė paskelbti, kad protestas perkeliamas į automagistralę Vilnius-Kaunas. Iki 15 val. grįžtantieji į Kauną žada susirinkti prie Gariūnų ir judėti į laikinąją sostinę vienoje kolonoje, maždaug 30 km/val. greičiu, per automobilių langus mojuojant violetinėmis vėliavėlėmis.

VIDEO: 15min.lt - kunigo Roberto Grigo komentaras dėl mažametės perdavimo motinai

VIDEO: 15min.lt - Vytauto Pociūno našlės Liudvikos kalba prieš pat eiseną

VIDEO: 15min.lt - Algimantas Matulevičius ragino sukilti visą Lietuvą

VIDEO: 15min.lt - S.Stoma per mitingą viešai išsižadėjo konservatorių

VIDEO: 15min.lt - rašytojos, gydytojos ir Seimo nario N.Puteikio pasisakymai

VIDEO: 15min.lt - P.Gylio įžanga ir ugninga kunigo R.Grigo kalba susirinkusiems

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria
Parašykite atsiliepimą apie 15min