TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Drąsiaus Kedžio šalininkų gretos Garliavoje retėja

Garliavoje
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Šeštadienį žmonės į Klonio gatvę Garliavoje rinkosi vangiai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Gegužės 14 dieną, šeštadienį, Garliavos (Kauno r.) Klonio gatvelė vėl pagyvėjo, tačiau Drąsiaus Kedžio gerbėjų sugužėjo gerokai mažiau, nei praėjusiais metais.

Prieš metus, 2010-ųjų gegužės 14-ąją, Garliavoje prie Venckų ir Kedžių namų susirinkę žmonės neleido išvežti ir atiduoti motinai Laimutei Stankūnaitei nuo pedofilų galimai nukentėjusios mažametės D.Kedžio dukros. Šių įvykių metines D.Kedžio sekėjai mini kaip atmintiną datą.

Per socialinius tinklus buvo išplatintas kvietimas, raginantis D.Kedžio šalininkus rinktis Klonio gatvėje šeštadienį nuo 12 valandos. Apie 13 val. čia buvo tik apie 30 žmonių. D.Kedžio teta Audronė Skučienė ir „alyvinio“ judėjimo aktyvistė, pedagogė Danutė Maslauskienė tikisi, kad daugiau žmonių susirinks po pietų. Visi laukė atvykstant kunigo Jono Varkalos, kuris ir turi pradėti Klonio gatvės epopėjos metinių ceremoniją.

Paklausta, kiek ilgai būriuosis D.Kedžio šalininkai Klonio gatvėje ir kokiomis sąlygomis jie galutinai išsiskirstytų, D.Maslauskienė atsakė: „Galbūt šiandien apie tai kalbėsime ir nuspręsime“.

D.Maslauskienė pareiškė abejonių ir dėl Švedijos ekspertų išvadų, kurios pakartojo Lietuvos generalinės prokuratūros išvadas, kad D.Kedys mirė užspringęs skrandžio turiniu: „Mes nematėme originalaus švedų ekspertų teksto. Galbūt mūsų prokuratūra komentuoja juos taip, kaip jiems naudinga“, – sakė D.Maslauskienė.

Ant Venckų ir Kedžių namų tvoros kabo šūkiai, raginantys pareikšti įtarimus L.Stankūnaitei ir greičiau ištirti Kauno pedofilijos bylą.

Renkantis miniai, prie Kedžių namų vartų, kartu su panašaus amžiaus mergaitėmis D.Kedžio dukra piešė spalvotomis kreidelėmis ant šaligatvio.

Pernai gegužės 14-osios, penktadienio, rytą Kėdainių miesto apylinkės teismo teisėjas Bronislovas Varsackis paskelbė nutartį, kad Neringos Venckienės globojama mergaitė kuo skubiau turi būti atiduota jos motinai L.Stankūnaitei.

Ši žinia subūrė minią žmonių, kurie Klonio gatvėje įrengė kažką panašaus į stovyklą ir čia būriavosi kelis mėnesius. Tarp mitinguotojų buvo keli teisėsaugai žinomi, anksčiau teisti asmenys. Čia lankydavosi ir politikai: Seimo narys Saulius Stoma, buvęs Seimo narys ir Kauno meras Vytautas Šustauskas, kraštutinių pažiūrų nacionalistas Mindaugas Murza.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min